Zengin İşadamlarından Başarılarının Sırları | devrediyorum.com

Zengin İşadamlarından Başarılarının Sırları

Zengin İşadamlarından Başarılarının Sırları

 

Birikim yapmak, yeni girişimlere imza atmak, yatırım yollarını tecrübe etmek uzun vadede istenilen maddi doygunluğa ulaşmada her zaman etkili olmuyor. Parayı doğru ve etkili kullanarak sağlam yatırımlar yapmak mümkün ancak bu riskleri göze alabilmek cesaret istiyor. Geçmişten bu yana başarıya ulaşmış, zengin işadamları listesinde yer alan yüzlerce insanla yapılan röportajlar sayesinde birçok işadamının servetlerini nasıl edindiklerini öğrenebiliyoruz. İşadamlarından başarıların sırlarını sizler için şöyle sıraladık;

Hayatın kontrolünü elde tutmak: Başarısız insanlar başlarına kötü bir şey geldiğinde mücadeleyi bırakır ve kabullenirler. Oysaki başarılı insanlar tam tersini yapar, işlerin en kötü gittiği noktada bile hayatını yeniden şekillendirmeyi bilir.

Duyguları kontrol etmek: Akıl ve kalp arasındaki bağlantıyı, iş yaşamında dengede tutmak çok önemlidir. İş yaşamında akıl önde olmalı, duygular ise ikinci planda tutulmalıdır. Duygusal kararların büyük yıkımlar getirdiği çokça görülmüştür.

Büyük hedefler belirlemek: Zengin işadamlarının hepsinin ortak noktası büyük düşünmeleridir. Küçük hedefler uzun vadede büyük hedeflere varmayı zorlaştırır. Büyük bir hedef koyup küçük adımlarla ilerlemek daha makul olandır. Korkulardan arınıp büyük adımlar atmak, riskleri analiz edip acil durumlar için ek planlar oluşturmak uzun vadeli büyük başarılar getirir.

Basit ve pratik yaşam: Hayatın yeterince karmaşık olduğu aşikârken iş ve özel yaşamda sadeliği, basitliği ve pratikliği önde tutmak yaşamı kolaylaştırıyor. İstenilen şeyler belirlendikten sonra bu hedefe varmak için basit ve etkili adımlar atmak yeterlidir.

Özgünlük ve yaratıcılık: Başarılı olmak için ilgi gören bir işi aynen kopyalamak kısa süreli etkisiz başarılar getirir. Uzun süreli, daha kalıcı ve kurumsal başarılar için özgün olmak, yaratıcı işlere imza atmak gerekiyor.

Fırsatları anında yakalamak: Bir yerde herhangi bir iş potansiyeli doğuyorsa, kriz anından çıkarılacak bir fırsat varsa başarılı ve girişimci ruhlu insan hemen olaya dâhil olur ve hünerini gösterir.

Yaşam boyu öğrenmek: Bir şeyleri öğrenmek asla bitmez, hayat boyu devam eder. Her sektör ve kişi için durum aynıdır. Başarılı işadamları için iş yaşamında her zaman öğrenilecek bir şeyler vardır. Öğrenmekten vazgeçilen ilk an geride kalmak anlamına gelir.

Sağlam bağlantılar kurmak: Başarılı ve zengin insanların etrafındaki insanlar da aynı seviyededir. Başarı insanların arkadaş çevresindeki diğer insanlardan öğreneceği, ilham alacağı yeni şeyler mutlaka vardır.

21 Aralık 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link