Yeteneklerinizi paraya dönüştürmeye hazır mısınız? | devrediyorum.com

Yeteneklerinizi paraya dönüştürmeye hazır mısınız?

Yeteneklerinizi paraya dönüştürmeye hazır mısınız?

Yeteneklerinizi paraya dönüştürmeye hazır mısınız?

Para kazanmak için özel yeteneklere ihtiyacınız yok aslında; dikiş dikmek, örgü örmek, dil bilmek, bilgisayar işlerinden anlamak, başarılı bir akademik hayata sahip olmak ve en önemlisi istekli olmak yetiyor. İşte size paraya dönüşen yetenekler listesi;

Terzi ve moda becerileri: Elinizden dikiş dikmek, bir modele bakıp kalıp çıkarmak, bir şeyler çizmek, kafanızda oluşturduğunuz veya size anlatılan bir elbiseyi dikebilmek gibi özel yetenekleriniz varsa sadece kendi evinizde bile çalışabilirsiniz! Dükkân kiraları, elektrik – su masrafı, personel maaşı, şu bu derken bir yer açmak zorlaşıyor. Ancak bir süreliğine evden çalışarak ya da kurulu bir düzene personel olarak yerleşerek terziciliğin sırlarını öğrenebilir, işletme esaslarını kapabilir ve yeterli sermayeyle birlikte kendi iş yerinizi açabilirsiniz.

Gezi rehberliği: Yaşadığınız şehri avucunuzun içi gibi biliyorsanız eğer yaşadınız! Urfa Balıklı Göl, Kapadokya gibi yerlerde küçük çocukların nasıl da Türkçe, İngilizce, Arapça dillerinde rehberlik hizmeti verdiğini gördünüz mü? Aslında çoğu hazır bir metni ezberliyor ve bu ezberini gezgincilere anlatarak para kazanıyor. Yabancı dil bilenler elbette bu anlamda daha avantajlı sadece gezip görmek değil bazen freelance şekilde turistlere çevirmenlik yapmak bile güzel bir gelir sağlıyor.

Özel ders: Matematik, geometri, fen, biyoloji, dil bilgisi gibi derslere hâkimiyetiniz varsa bilgisayardan alacağınız “özel ders verilir” çıktılarıyla kısa sürede her günü dolduracak öğrenci bulabilirsiniz. Öğrencilerin ve yeni mezunların başvurduğu bu iş kolu aslında başlangıçta cep harçlığı gibi görünse de yeterli sayıda öğrenciye ulaştıktan sonra ciddi bir maaşa dönüşüyor. Atanamayan birçok kişi kariyerini bu şekilde ilerletiyor. Neden siz de onlardan biri olmayasınız ki?

Sokakta canlı müzik: Gitarınız ve güzel bir sesiniz sizi şahane bir sokak sanatçısı yapmaya yeter. Sokakta yapılan müziğin en denli kıymetli olduğunu, insanlar tarafından çabucak benimsendiğini ve desteklendiğini bu işi yaptığınızda anlayabilirsiniz.

Web tasarım işleri: Web sayfası tasarlayabiliyor, kod yazmaktan anlıyor veya bu konuda temel becerileriniz olduğuna inanıyorsanız, işletmelere ve kişilere web sitesi tasarlayabilirsiniz. Evdeki kişisel bilgisayarınız en kötü ihtimal bir internet kafe bilgisayarı bile bu işi yapmaya yeter.

Sosyal medya yönetimi ve pazarlaması: Markaların sosyal medya yönetimini genellikle freelance çalışanlar yapıyor. Yeterli teknik bilgiye sahip, merak duygusu yüksek, sosyal mecraları aktif kullanan ve takip eden kişiler bu iş için aranılan aday kabul ediliyor. İş ilanlarında buna benzer birçok ilan var, aktif bir sosyal medya kullanıcısıysanız eğer bu işi deneyebilirsiniz.

12 Kasım 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link