Yeni İş Fikri Nasıl Bulunur? | devrediyorum.com

Yeni İş Fikri Nasıl Bulunur?

Yeni İş Fikri Nasıl Bulunur?

Yeni İş Fikri Nasıl Bulunur?

Girişimci bir ruha sahip olanların veya girişimciliğe el atmak isteyenlerin aklındaki ilk soru yeni İş fikri nasıl bulunur? İş fikri oluşturma yöntemleri nedir? ve Yaratıcı iş fikri nasıl bulunur? sorularıdır. İşte bu amaçla devrediyorum.com içerik üreticileri olarak sizlere yeni iş fikirleri bulabilmeniz amacı ile tavsiyelerde bulunacağız…

Yeni İş Fikri Bulmak İçin 6 Önemli Tavsiye

Yeni iş fikri bulmak yetenek işidir. Bu yetenek kişide bulunmadığı zamanda iş fikri üretme süreci bir hayli sıkıntılı geçebilmektedir. Aslında yeni iş fikri bulmak için tek gereken şey insan ihtiyaçlarına yanıt verebilecek işler ortaya koymaktır.

Geçmişten günümüze gelen birçok iş fikrine baktığımızda insan ihtiyaçlarını gidermeye yönelik iş fikirleri olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz.

Çok laf salatası yapmadan yeni iş fikri nasıl bulunur? sizlere hazırlamış olduğumuz 6 tavsiyeyi aktaralım…

1- Teknolojiyi Yakından Takip Edin!

Yeni iş kurma düşüncesinde iseniz aklınızdan çıkarmamanız gereken en önemli tavsiye teknolojiyi yakından takip etmenizdir. Teknoloji sayesinde günün ihtiyaç ve isteklerini çok daha kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

2-Kendi İhtiyaçlarınızdan Yola Çıkın!

İş fikirleri genellikle insanların kendi ihtiyaçlarından ortaya çıkmaktadır. İşte burada kendi istek ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak sürekli bu ihtiyaçlarınız üzerine notlar tutarak girişimciliğe güzel bir giriş yapabilirsiniz.

3-Çevreniz Nitelikli İnsanlarla Dolu Olsun!

Kendi karakterinizin etrafınızdaki 5 insanın ortalama karakteri olduğunu hatırlatalım. Bu nedenle çevrenizdeki insanların nitelikli bir karaktere ve işe sahip olması doğal olarak bireysel gelişiminiz üzerinde mükemmel bir katkı sağlayacaktır.

4-Sıfırdan Fikir Üretmeye Kalkışmayın!

Girişimcilerin yapmış olduğu en büyük hatalardan bir tanesi sıfırdan bir iş fikri üretmeye çalışmalarıdır. Asla bu hataya düşmeyin. Kopyala yapıştır yapmadan var olan iş fikirlerini geliştirmek çok daha mantıklı bir yoldur.

5-Sürekli Seyahat Edin!

 

Yeni iş fikri nasıl bulunur? sorusunun en kilit tavsiyesi bana göre sürekli seyahat etmeniz gerektiğine dair tavsiyedir. Seyahat ederek ufkunuzu genişletebilir bunun neticesinde yeni iş fikirleri üretmek sizin için çok daha kolay bir hale gelebilir.

6-Yalnız Kalın!

 

Sosyal bir insan olmak çok güzeldir fakat zaman zaman en azından günün 1 saatini yalnız geçirmeniz iş fikirleri bulmanız açısından sizlere çok olumlu katkılar sağlayacaktır.

Böylelikle iş fikirleri bulma üzerine 6 tane önemli tavsiyede bulunduk. Sizlerin de yeni iş fikri nasıl bulunur? sorusu ile alakalı görüş ve düşüncelerini bekliyoruz…

 

18 Ekim 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link