Yeni Bir İş Kurmak İsteyenlere 7 Yaratıcı Girişim Fikri | devrediyorum.com

Yeni Bir İş Kurmak İsteyenlere 7 Yaratıcı Girişim Fikri

Yeni Bir İş Kurmak İsteyenlere 7 Yaratıcı Girişim Fikri

Yeni Bir İş Kurmak İsteyenlere 7 Yaratıcı Girişim Fikri

Çoğu insan yeni bir iş kurmak ve kendi işinin sahibi olmak ister. Ancak yine çoğu kişi yaratıcı bir fikir bulamadıklarını düşünüp fikirlerinin piyasada tutunamayacağına kanaat getirirler. Bu yüzden de mevcut hayatlarına devam edip, yeni bir iş kurup girişimci olma fikrinden vazgeçerler. Bu yazımızda sizler için en yaratıcı girişim fikirlerini derledik.

Mantar yetiştiriciliği yapmak

Mantarlar kolay yetiştirilmesinin yanında talebinin yüksek olması sebebi ile de yetiştirenlere beklediklerinin fazlasını vermektedir. İşe başlamanın az sermayeli olması da bu işin cezbedici yanlarından biri.

Rengarenk uydu alıcıları yapmak

Günümüzde özellikle Güney Amerika ülkelerinde göze çarpan bu iş kaliteli bir şekilde yapıldığında görüntü kirliliğine değil estetik bir görünüme sahip olmaktadır. Diğer bir açıdan bakıldığında ise out-door reklamcılığın yapılabildiği bir alan haline gelmektedir.

Marketler için Eko- Torba

Dünya üzerinde plastiğin doğaya verdiği zarar sebebi ile birçok ülke plastik poşeti yasaklamaya ve Eko- Torba kullanımına geçmeye başlamıştır. Ülkemizde Eko- Torba kullanılmaya başlansa da hala fazla yaygın değil. Ancak gelecekte yaygınlaşacağından şüphemiz yok. Bu yüzden marketler için Eko- Torba üretmeniz size kârlı bir iş fırsatı sağlayabilir.

Mini gözlem evi

Ülkemizde pek denenmemiş olsa da dünya çapında denenen ve kârlı bir iş olarak karşımıza çıkıyor. Bütün yapacağınız şey uygun bir ortam hazırlamak ve 500 $’a kadar bulunabilen fonksiyonlu bir teleskop satın almak.

İsme özel çikolata yapmak

İsme özel çikolatayı sadece sipariş üzerine yapmak ve güzel bir getirisinin olması sebebi ile ilgi çekici bir iş. Çikolataların değişik amaçlar ile kullanılması veya tüketilmesi de pazarlama açısından oldukça müsait olduğunu gözler önüne seriyor.

Organizasyon şirketi kurmak

Günümüzde artık çoğu etkinlik organizasyon şirketleri aracılığı ile yapılıyor. Düğün- nişan, toplantılar ve çeşitli buluşmalar gibi şeyler organize ederek yüksek miktarda kazanç elde edebilirsiniz. Organizatörlüğün birçok riski olsa da işe başlamadan iş hakkında bilginizin olması ile bu riskleri en aza indirebilirsiniz.

Catering hizmeti vermek   

  

Sokakta yürürken sürekli karşımıza çıkan catering şirketleri, bu işte ne kadar kazanç olduğunu kanıtlar nitelikte. Günümüzde küçücük dükkanlardan başlayarak kocaman şirketler haline gelen pek çok catering şirketi bulunmakta. Eğer siz de yemek yapmaktan zevk alıyor ve girişimci ruhunuzun buna uygun olduğunu düşünüyorsanız bu iş tam size göre. Siz de düğün, açılış, toplantı gibi etkinliklere yemek yaparak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

 

19 Eylül 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link