Yaz Sezonuna Özel İş fikirleri | devrediyorum.com

Yaz Sezonuna Özel İş fikirleri

Yaz Sezonuna Özel İş fikirleri

Yaz Sezonuna Özel İş fikirleri

Yaz geldiği andan itibaren büyük bir piyasa coşkusu yaşanır. Çünkü yaz aylarında şehir en kalabalık günlerini yaşar. Özellikle de sahil kentlerinde müthiş bir yerli – yabancı turist yoğunluğu görülüyor. Ticari zekâya sahip kişiler bu yoğunluğu fırsata çevirmek için genellikle sezonluk ya da sadece turistlere özel işler açıyor. Gerçekten de yaz sezonu küçümsenmeyecek derecede kazanç getiriyor. Öyle ki sadece sezonluk çalışanlar bile oluyor. Bu nedenle birçok kişi yaz sezonuna özel bir iş kuruyor. Bazı durumlarda ise üniversite öğrencileri yazlık işler tasarlayarak okul öncesi dönemi kazançlı geçiriyor. Pek yaz sezonunda maliyeti çok yüksek olmayan fakat kazanç getiren sezonluk işler nelerdir? İşte size önerilerimiz;

Dondurma: Yazın en çok tüketilen şeylerden biri dondurmadır. Seyyar dondurma tezgâhıyla gün boyu gezerek ya da gelen gidenin çok olduğu örneğin plajlarda sabit kalarak dondurma satışı yapabilirsiniz. Emin olun günlük ve aylık kazancınız sizi memnun edecek seviyede olacaktır.

Mısır: Patlamış, kaynamış ve bardakta mısır her mevsim sevilerek tüketiliyor. Yaz aylarında sokaklar daha renkli ve hareketli olduğundan insanlar ailecek mısır yeme keyfi yapabiliyor. Yaz mevsimini mısır satarak geçirebilirsiniz. Kısa sürede ideal bir kazanca ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

 

Bici Bici: Adana ve Mersin’de bilinen bici bici buz ve özel bir şurupla yapılan dondurmamsı bir lezzettir. Büyük şehirlerin birçok yerinde bici bici bilinmiyor. Oldukça serinletici, hafif ve farklı bir lezzete sahip olan bici bici; maliyeti düşük, kazancı yüksek sezonluk işlerin başında yer alıyor.

Midye: Her mevsim tüketilen midye, tatil ve büyük şehirlerde çok seviliyor. Küçücük bir tezgah hatta elde tepsiyle bile satılabilen midyeler, tane üzerinden satıldığı için bir gün içinde çok iyi kazanç sağlıyor.

Yaz sezonunda yapacağınız işlerin hemen hepsinden bir yıl boyunca kazanacağınız paranın çok üzerinde bir miktar kazanabilirsiniz. Kısa süreli ama etkili satışlar getiren sezonluk işler, genellikle maliyeti düşüktür. Turist potansiyelini değerlendirmek isteyenler bu iş fikirlerinden bir ya da birkaçını hayata geçirerek kısa sürede yüksek kâr elde edebilir.

14 Ekim 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link