Ünlü Yöneticilerin Verimliliği Artırma Yöntemleri | devrediyorum.com

Ünlü Yöneticilerin Verimliliği Artırma Yöntemleri

Ünlü Yöneticilerin Verimliliği Artırma Yöntemleri

Çalışma verimliliğini arttırmak sorun değil ancak sürdürülebilir şekilde arttırmak pek kolay değil. Ünlü yöneticilerin bu sorunu nasıl aştığını ve hayatında uyguladığını araştırdık. İşte yöneticilerin verimliliğini artırma yöntemleri;

Oprah Winfrey: Tek İşe Odaklanmak

Dünyanın en çok izlenen ve sevilen TV şovlarından birinin yüzü olan Oprah Winfrey, televizyon dünyasındaki yoğunluğu ve sosyal programlarını göz önünde bulundurarak “aynı anda birden fazla iş yapmanın” verimliliği öldürdüğünü belirtiyor. Winfrey, yaratıcılığını öldürmemek, verimliliğini yükseltmek ve enerjisini doğru şekilde kullanabilmek için aynı anda birden fazla işe yetişmeye çalışmak yerine tüm dikkati tek bir işe vermek gerektiğini belirtiyor ve öneriyor. Kişisel yaşamında ve kariyerinde bu yöntemi tercih eden Winfrey, bugün çok başarılı bir televizyoncu.

Twitter’ın Sahibi Jack Dorsey: Gündemler Belirlemek

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, her gününü yüksek verimlilikle geçirmek için kendine has bir yöntem kullanıyor. Dorsey, her gün farklı bir gündem belirliyor. Böylece her gün o gündeme bağlı kalıyor, tüm dikaktini yaptığı işe verebiliyor. Örnek vermek gerekirse eğer reklam ve pazarlama işlerini Pazartesi gününe ayırırken, finans konularını Çarşamba gününe ayırabiliyor. Jack Dorsey’in bu çalışma stili verimliliği artırırken şirket içindeki iletişimi de güçlendiriyor. Her gün farklı bir departmanla iletişim kurmak, sorunları ele almak mümkün hale geliyor.

Google CEO’su Eric Schmidt: Önce Kısa İşlere Bakmak

Google şirketinin ünlü CEO’su Eric Schmidt, iş yerindeki verimliliğini artırmak için “önce kısa süren işlere odaklanmak” yöntemini kullanıyor. Schmidt, iki dakikadan daha kısa sürede cevaplanacak tüm mail ve telefon trafiğini hemen gerçekleştiriyor. Böylece gün boyunca kendisini meşgul edecek işleri hızlıca hallediyor. Schmidt’in çalışma yöntemi, işlerin yığılmasını önlüyor, zamandan tasarruf ettiriyor.

Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg: Düzenli Yaşam

Mark Zuckerberg düzenli yaşamın fiziksel ve ruhsal zindelik getirdiğini ve iş verimliliğini artırdığını düşünenlerden. Her sabah ne giyinsem düşüncesiyle bile vakit kaybetmemek için genellikle aynı giyindiğini belirten Zuckerberg; haftada 3 gün spor yapıyor, her sabah aynı saatte kalkıyor, uyku düzenini asla değiştirmiyor ve ailesiyle vakit geçirip, yeni şeyler keşfetmeyi ihmal etmiyor. Bu yaşam Zuckerberg’in verimliliğini artırıyor.

The Muse Yöneticisi Kathryn Minshew: Zaman Yönetimi

Kariyer ve İş Danışmanlığı sitesinin sahibi başarılı yönetici Kathryn Minshew, zaman yönetiminin verimliliğini artırdığını belirtiyor. Minshew, kafasının aydınlık ve dinç olduğu anlarda zor konuları, daha dağınık olduğu anlarda ise basit konulara zaman ayırdığını söylüyor. Enerjisini işin kolay ve zor oluşuna göre ayırıyor, gününü bu şekilde planlayarak verimliliğini artırıyor.

11 Aralık 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link