Sosyal Medyadan Para Kazanmanın Yolları | devrediyorum.com

Sosyal Medyadan Para Kazanmanın Yolları

Sosyal Medyadan Para Kazanmanın Yolları

Sosyal medya hayatımıza girdiği günden beri günlük haberleri bile sosyal medya mecralarından alıyoruz. Rutinimizi doğrudan şekillendiren Twitter, Instagram, Facebook, Youtube ve benzeri mecralar, doğru kullanıldığında satış dahi yapabileceğimiz bir iş kanalına dönüşebiliyor. Bildiğiniz gibi dünya devi markalar bile artık sosyal medyada hesaplar oluşturuyor, mağazalarında ve web sitelerinde yaptıkları satışı bu mecralarda sürdürüyorlar. Doğrusunu söylemek gerekirse eğer Instagram bu konuda bir numaralı alan olmuş durumda. Mağazalar Instagram sayesinde ürünlerini çok yönlü tanıtabiliyor, milyonlarca insana tek bir görselle ulaşıyor ve etkili satışlar gerçekleştiriyorlar. Peki, Instagram üzerinden satış yapmak için bilinen bir marka olmak zorunda mısınız? Hayır! Kendi markanızı oluşturup sıfırdan başlayabilir, kısa sürede stratejik yönetim ile hedeflediğiniz kitleye ulaşabilirsiniz. Öte yandan eğlence, kültürel, hobi ve benzeri kategorilerde kişisel sayfalarınız varsa bile yine bu sayfalardan reklam yaparak para kazanabilirsiniz. İşte size daha detaylı ipuçları;

Reklam yaparak para kazanma: Instagram başta olmak üzere birçok platformda yaklaşık 10 bin takipçi sınırını aşan hemen herkes reklam yaparak para kazanma adım atıyor. Tahmin edeceğiniz üzere reklam verenler belli bir takipçi kitlesini esas alıyor. Bu sınır genellikle on bin civarı oluyor. Bu takipçi sayısına ulaştıktan sonra minimal ücretlerle sayfanızda reklam paylaşımı yapabilir, takipçi sayısı ve etkileşim arttıkça daha fazla para kazanabilirsiniz. Sosyal medya hesabınızdaki güncellik, özgünlük ve özen size para olarak dönüş yapabilir.

Ürün satışları yaparak para kazanma: Instagram’da dropshipping yöntemi ile kazançlı bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Ürün satışlarınızı artırmak için gün içinde aktif olmak, gelen yorum ve taleplere anında dönüş yapmak, ürün tanıtımını etkili hale getirmek sayfanızın dikkat çekmesini sağlarken ürün satışlarının başlamasına da zemin hazırlar.

Yazı yazarak para kazanma: Twitter ve blog sayfaları sosyal medyanın daha metin ağırlıklı mecraları. Bu iki platformda yazı yazarak bazen iki cümlelik bir Tweet atarak bile para kazanmak mümkün. Hesabınızdaki veya web sayfanızdaki trafiği doğru yönettiğiniz takdirde hobinizden para kazanabilirsiniz. Takipçi sayısı, etkileşim, site trafiği reklam ve işbirliklerinin oluşmasında etkili unsurlardır.

25 Ocak 2019 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link