Sosyal Medya Fenomeni Olmanın Avantajları | devrediyorum.com

Sosyal Medya Fenomeni Olmanın Avantajları

Sosyal Medya Fenomeni Olmanın Avantajları

Binlerce, milyonlarca takipçisi olan sosyal medya kullanıcılarına “fenomen” deniyor. Fenomenler, ciddi bir takipçi kitlesine sahip olduğundan yaptıkları şeyler, yedikleri, içtikleri, giydikleri, gittikleri yerler, kullandıkları ürünler ve çok daha fazlası kısa sürede trend haline gelebiliyor. Bazen bir şarkı sosyal medya fenomeni çok sevdi ve paylaştı diye bir anda milyonlarca tık alabiliyorken bazen ise sadece bir ruj o fenomen tarafından kullanıldığı için çılgın bir satış sürecine girebiliyor. Fenomenlerin bu tip etkileri sayesinde sosyal medya fenomeni olmak ayrıcalıklı bir durum haline geldi. Bunun yanı sıra işin bir de maddi tarafı var; markalar, fenomenler ile çalışarak ürün ve hizmetlerini daha çok kişiye ulaştırma şansı elde ediyor, satışlarını kısa sürede yükseltiyorlar. Peki, sosyal medya ünlüsü, fenomeni olmanın diğer avantajları nelerdir? İşte cevaplar;

Edebiyat dünyasına hızlı bir giriş

Fark etmişsinizdir belki, kitapçılardaki birçok rafta sosyal medya ünlüsü kişiler tarafından yazılmış kitaplar sıralanıyor. Takipçi kitlesi, paylaşımları, anlattıkları ile ilgi odağı olan kişiler, yayınevleri tarafından adeta keşfediliyor ve edebiyat dünyasına geçiş yapmaları sağlanıyor. Özellikle Twitter’da fenomen olan onlarca kişi şimdilerde hem fenomen hem de yazar olarak hayatlarına devam ediyorlar. Yazdıkları kitaplar ciddi satış rakamlarına ulaşıyor, yayınevleri sürekli yeni baskılar yapıyor.

Konforlu bir iş yaşamı

Sosyal medyada ünlü olmanın en büyük avantajı iş hayatının bir anda değişebilmesi! Sıradan bir işçi iken sosyal medya hesabınızda yaptığınız paylaşımlarla binlerce hatta milyonlarca kişiye ulaşmanız sizi sosyal medya ünlüsü yapar ve bu da reklam çalışmaları, işbirlikleri, satış ortaklıkları ile birlikte size dijital bir iş alanı oluşturur. Böyle bir durumda işinizden ayrılıp sadece sosyal medya üzerinden para kazanabilirsiniz.

Özel davetlere gitme şansı

Dizilerin ilk bölüm gösterileri, sinema filmlerinin galası, tiyatro oyunlarının prömiyeri, mağaza açılışı, kurumsal partiler, medyanın önde gelen davetleri gibi çok fazla mecraya sosyal medya ünlüleri davet ediliyor. Özellikle ürün ve hizmet tanıtımlarında bilhassa sosyal medyanın önde gelen kişileri davet ediliyor.

Geniş bir kitleye hitap etme gücü

Yarım milyon, bir milyon ve çok daha üstü kitlelere hitap eden onlarca hesap var. Bu tarz hesap sahipleri aslında çok ciddi bir kitleye hitap ediyor. Bu kitleyi ticari ya da sosyal sorumluluk anlamında kullanmak yine hesap sahibinin kontrolündedir. Aktif bir kitleye sahip olmak hesap sahibine hitap gücü sağlıyor.

1 Nisan 2019 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link