Premar Gayrimenkul Ulusal marka olmanın avantajlarını global bakış açısıyla birleştirdi | devrediyorum.com

Premar Gayrimenkul Ulusal marka olmanın avantajlarını global bakış açısıyla birleştirdi

Premar Gayrimenkul Ulusal marka olmanın avantajlarını global bakış açısıyla birleştirdi

Kısaca Premar’ın kuruluşu hakkında bilgi alabilir miyiz?

PREMAR; Dünya genelinde global bir marka olma heyecanı ile yola çıkmış emlak pazarlama hizmetlerine odaklanan yeni nesil bir gayrimenkul danışmanlık şirketidir. 40 yıllık köklü yapısı ve tecrübesi ile bugün 2. jenerasyonunu yaşayan, “müşteri odaklı yaklaşım, sürekli gelişme, ekip ruhu, yaratıcılık ve şeffaflık” kavramlarını şirket politikası ve hizmet standartı haline getiren PREMAR, Türkiye gayrimenkul pazarına ve sektöre kazandırdığı ilklerle fark yaratmaya ve vizyon belirlemeye devam edecektir. PREMAR, yüksek hizmet kalitesi ve yeni nesil pazarlama anlayışı ile ile profesyonel yatırımcı ve girişimci ağını doğru portföye ulaştırmayı hedeflemektedir.

Şube sayınız ve ağırlıklı bulunduğunuz bölgeler nerelerdir?

80’ i Türkiye’de 10’ u yurt dışında olmak üzere toplam 90 ofisimiz bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak ofislerimiz İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Muğla ve Kıbrıs bölgelerinde yer almaktadır.

Premar’ın farklılıklarınızdan bahsedebilir misiniz?

Ofislerin illere göre dağılımına bakıldığında Türkiye’ nin en yaygın ofis ağına sahibiz. Aynı zamanda tamamı ulusal sermaye ile uluslararası alanda faaliyet gösteren tek emlak zinciriyiz. Kurduğumuz sistem ile yabancı yatırımcıları ofislerimiz ile buluşturarak kazançlı bir model sağlıyoruz. Hem yerelde hem de dünya çapındaki gayrimenkul ağımız ile uluslararası projelerde ayrıca destek sağlamayı hedefliyoruz. Bu gaye ile %100 Türk sermayesiyle Ankara merkezli olarak kurulan PREMAR, yabancı rakiplerinin arasında Türkiye’nin en büyük gayrimenkul hizmet şirketi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Bu hedefi gerçekleştirirken “glokal” kavramı; “global iş ortaklarının lokal tecrübe ve sermaye ile bir araya gelmesi” PREMAR için hayati öneme sahiptir. Paydaşlarına global ölçekte kaliteli, başarı odaklı ve güven üzerine kurulu bir zincirin halkası olma fırsatı sunan PREMAR, kendi işinin patronu olma vizyonuna sahip herkese deneyim ve güç birliği teklif ederken ulusal bir marka olmanın avantajlarını kullanarak kurumsal bir gayrimenkul danışmanlığı hizmetinin uygun bütçelerle de yapılabileceğini gösteriyor.

Franchise koşullarınız nelerdir?  

Gayrimenkul sektörü, demografik dinamikler, ekonomideki değişim ve faiz oranlarındaki artış gibi gelişmelerden en fazla etkilenen sektörlerin başında gelmektedir. Rekabet avantajını sürdürebilmek için, adayların riskleri doğru hesaplamaları ve doğru fırsatları yakalamaları gereklidir. Yerel bir firma olmanın avantajı ile üyelik ücretlerimizde daha uygun seçenekler sunabiliyoruz.  Açılacak ofisin bölgesine göre 5 yıllık franchise bedeli ortalama 10 – 12 bin TL arasındadır.

Marka planlamalarınızdan bahsedelim. Belirlenmiş hedefleriniz nelerdir ?

2019 yılında Premar gayrimenkul sektöründe kaliteli, güvenilir ve doğru hizmet veren ofislerimize teknoloji, hukuk, eğitim ve diğer önemli alanlarda da destek veren bir yapıya kavuşmayı hedeflemektedir. Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik çerçevesinde sektörün dinamiklerinin değişeceği ve bu değişim ile birlikte mahallesine ve ilçesine çok daha fazla hakim, bölgesinin uzmanı ve donanımlı ofislerin daha ön plana çıkacağı düşüncesindeyiz. Premar olarak mevcut ofislerimizi bu seviyeye taşıyarak ve yeni ofisler yaratarak sektörün önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyoruz.

Franchise araştıran yatırımcılara tavsiyeleriniz nelerdir ?

Öncelikle marka ne olursa olsun yatırımcılar işin büyük bir kısmını kendilerinin yapacağını bilmeliler. Sahada en çok gördüğüm problemlerden biri belli bedeller ödenip franchise zincirlerine dahil olunduğunda her şeyin çözüldüğü algısıdır. Franchise araştıran bir yatırımcı sektöre, çalışmak istediği lokasyona ve ne kadar bütçe harcayacağına karar verdikten sonra kendi yapısına uygun, sistemini en iyi uygulayabileceği markayı tercih etmeli ve bunu bir tamamlayıcı güç olarak kullanmalıdır.

 Gayrimenkul sektörünün geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Yaşadığımız coğrafyada her ne olursa olsun gayrimenkul sektörünün diğer sektörlere göre daha ön planda olacağını ve daha hızlı büyüyeceğini düşünüyorum. Halihazırda var olan ve olası yeni çıkacak  sektörel düzenlemeler ile birlikte; kendine yatırım yapan, teknolojiyi ve iletişimi etkin kullanan donanımlı oyuncuların sürdürülebilir başarı sağlayacağına inanıyorum.

Eklemek istediğiniz bir konu var mı?

Hedefimiz mevcut gayrimenkullerin risk ve potansiyelini şeffaf bir şekilde ortaya koyarak en iyi şekilde pazarlanmasını sağlamak, etkin portföy yönetim araçları ile yatırım sürecini kolaylaştırmak, iş süreçlerini geliştirmek ve gayrimenkul yaşam döngüsünün tüm aşamalarında destek sunmaktır.

 

 

 

 

30 Eylül 2019 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link