Potansiyelinize Ulaşmanızı Ne Engelliyor? | devrediyorum.com

Potansiyelinize Ulaşmanızı Ne Engelliyor?

Potansiyelinize Ulaşmanızı Ne Engelliyor?

 

Eğer bir gün hayatta neler yapmışız diye dönüp baktığımızda iyi ve verimli şeyler görmek istiyorsak, hayatın her alanında potansiyelimize erişmek için çabalamalıyız. Her işte elimizden gelenin en iyisini yapmayı hedef edinirsek, kayda değer bir hayat yaşamış oluruz.

İnsanların amaçlarına ulaşamamalarının birçok nedeni var. Ancak en büyük sebep, biliyoruz klişe olacak ama, sizsiniz! Bir düşünün, bu iş için ne kadar çaba sarf ettiniz? Elinizden gelenin en iyisi bu muydu? Eğer cevaplarınız olumsuzsa, üzgünüz, potansiyeliniz harcanıp gidiyor… Elinizden daha iyisi geliyor ancak siz tembelliğe kaçarak elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için efor sarf etmiyorsunuz.

Biliyoruz, herkesin içinde muhteşem bir potansiyel var. Herkes maalesef bu potansiyele erişemiyor. Peki, potansiyelinize ulaşmanızı ne engelliyor? Gelin hep beraber öğrenelim.

  • Negatif İnsanlarla Birlikte Olmak

Etrafınızda sürekli yaptığınız şeyleri beğenmeyen, yıkıcı eleştiriler yapan ve zamanınızı çalan insanlar var ise onlardan uzak durun. O insanlar hayatta hiçbir şeyi başaramadıkları gibi başaracak potansiyelde olan insanları da alıkoyarlar. Siz böyle insanlarla çok zaman geçirirseniz, o insanların etkisi altında kalmaya ve o insanlara benzemeye başlarsınız. Kendinizi dinamik ve motive tutabilmek için negatif insanlardan uzak durun.

  • Vizyonunuzu Geniş Tutmamak

Küçük düşünmeyin, büyük düşünün. Hayalperest olun demiyoruz, sadece yapabileceklerinizin farkında olun. Kendinize bir vizyon belirleyebilmek için kendinizi iyi tanımalısınız. Başarabileceklerinizin farkında olduğunuz zaman sizi kimse tutamaz! Vizyonunuzu genişletmek için zihninizi her daim canlı tutun, uyanık olun. Aklınıza bir fikir geldiğinde onu rafa kaldırmayın, üzerine düşünün. Bir fikir, başka bir fikri doğurur. Böylelikle kendinizi keşfedebilir, vizyonunuzu genişletebilirsiniz.

  • Kolay Pes Etmek

İlk zorlukta sırtınızı dönüp gidecekseniz, işe başlamanın ne anlamı var ki? Yapılan bir işi değerli kılan, onun uğruna zorlukları aşıp başarmış olmaktır. Her zaman çok yüksek motivasyona sahip olmanızı bekleyemeyiz, ancak zor zamanlarda pes etmeyecek kadar gücünüz olmalı. Tarihteki tüm başarılar zorlu yollardan geçmiştir. Kimseye başarı gökten inmez. Başarı çaba ister, emek ister, sabır ister. Siz yılmadan hedefinizin yolunda ilerleyin, başarı mutlaka sizi ensenizden yakalayacaktır!

14 Aralık 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link