Kendi Çabalarıyla Milyoner Olanların Ortak Özellikleri | devrediyorum.com

Kendi Çabalarıyla Milyoner Olanların Ortak Özellikleri

Kendi Çabalarıyla Milyoner Olanların Ortak Özellikleri

 

Babadan zenginler dışındaki kendi çabalarıyla sıfırdan zengin olan insanlar da var ve bu insanların başarıları gerçekten takdire şayan. Bu zamana dek birçok başarılı hayat öyküsü duymuşsunuzdur. Bu yazımızda o başarılı hayat öykülerinin sahiplerinin ortak özelliklerinden bahsedeceğiz.

  • Zamanı ve parayı nasıl yöneteceklerini çok iyi biliyorlar.

Dünyada insanlar iki şey ile araları iyi olmadıkları için zorlanıyorlar: zaman ve para. Zamanı ve parayı iyi yönetebilenler istediklerini elde edebiliyor. Çünkü hem para hem de zaman çok çabuk tükenebilen şeyler. Önemli olan ikisini de ne uğruna tükettiğimiz! İşte sıfırdan başlayıp milyoner olanlar, zamanı ve parayı iyi yönetebildikleri için milyonerler desek yeridir. Parayı, tüketmek yerine yeniden üretmek, paradan para kazanmak için kullanmak; parayı iyi yönetmenin kapısını açan anahtardan biri.

  • İki ilişkiler de her iki tarafın da faydalı çıkmasına odaklanıyorlar.

Sağlıklı ve uzun ilişkiler kurabilmek için bencil olmamak çok önemlidir. Her iki tarafın da birtakım faydalar elde edeceği türden ilişkiler her daim daha karlıdır. İnsanlar böyle ilişkilerini sonlandırmak istemez. Ancak insan sürekli bir şeyler veriyor ve karşısındakinden bir şeyler alamıyorsa, bu ilişkiyi eninde sonunda bitirecektir. İşte kendi çabalarıyla milyoner olan insanların bir başka özelliği de bu! Karşılıklı çıkar üzerine ilişki kurup bu ilişkilerini iyi yönlendirebiliyorlar.

  • Keyiflerinden ödün vermeye hazırlar.

Başarıya giden yol her zaman biraz meşakkatlidir. Lüksten, konfordan ve keyiften vazgeçebilecek insanlar bu zorluklara katlanarak bir şeyler elde ederler. Bu bir şeylerden kastımız bu yazımızda para… Sıfırdan zengin olan insanlar zamanında yokluk çektikleri için daha iyi bir yaşam kazanabilmek adına daha hırslıdırlar. Bu hırsları, onların başarıyla odaklanmasını sağlar. Daha çok çalışabilmek için de çoğu zaman eğlenceden ve keyiften vazgeçmeye hazırdırlar.

  • Başka insanları nasıl etkileyebileceklerini biliyorlar.

İhtiyaçları için insanları nasıl manipüle etmeleri gerektiğini iyi biliyorlar. Kendi çabalarıyla milyoner olan insanlar diyoruz ama tam olarak kendi çabaları ile değil. Başka insanları basamak ya da aracı olarak kullanırlar. Bunu aslında çoğumuz yaparız ancak önemli olan bunu profesyonel bir biçimde yapmaktır.

  • Çözüm odaklılar.

Eğer ortada bir sorun varsa, sorunun üzerine sorun inşa etmek yerine olumlu düşünüp çözüm üretmek gerekir. Sıfırdan milyoner olan insanların hırslı olduklarını söylemiştik. Bu hırsları sayesinde batmış oldukları sorunlardan dik bir şekilde durup sıyrılarak sorunları çözmeyi

13 Aralık 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link