Mağazanıza Daha Çok Müşteri Çekebilmeniz İçin 4 Tavsiye | devrediyorum.com

Mağazanıza Daha Çok Müşteri Çekebilmeniz İçin 4 Tavsiye

Mağazanıza Daha Çok Müşteri Çekebilmeniz İçin 4 Tavsiye

 

Eğer bir AVM’de veya cadde üzerinizde mağazanız varsa, büyük ihtimalle, temel amacınız mağazanıza daha fazla müşteri çekebilmektir. Daha basit bir anlatım ile, daha fazla müşteri genellikle daha fazla kazanç anlamına geldiği için en fazla müşteriye ulaşmak istersiniz.

Ancak dijitalleşme ile online alışverişin fazlası ile artması, piyasada güçlü olan perakende şirketlerin ürün yelpazelerinin çok geniş olup çoğu şeyi satması ve sokak kültürünün azalması gibi sebeplerden dolayı, insanların mağazaya gelip alışveriş yapma alışkanlıkları eskiye nazaran azalmış durumda. Tüm bu sebeplere rağmen akıllı pazarlama teknikleri ile mağazanıza müşteri çekebilmeniz mümkün.

Mağazanıza daha çok müşteri çekebilmeniz 4 tavsiye adlı yazımızı sizler için derledik.

  1. Kendinizi etkili bir şekilde tanıtın

Hiçbir müşteri olduğunuz yerde ayağınıza gelmez. Mağazanızın olumlu yönlerini ve içeriğini etkili bir şekilde müşterilere tanıtabilirseniz, onların dikkatlerini çekersiniz. Günümüzde her mağaza müşterileri kapmaya çalışır. Ancak siz oluşturacağınız akıllı stratejilerle müşterileri kapan taraf olabilirsiniz.

  1. Dikkat çekici bir vitrin her zaman işe yarar

Vitrin tasarımı müşterileri çekmek için çok etkili bir yoldur. Vitrininizi insanların ilgisini ve dikkatini çekecek şekilde tasarlayabilirseniz, müşteriler size kendiliğinden gelecektir. Hatta özel günlerde o güne özel konseptleri de ekleyebilirseniz, müşterilerinizin sayısının artacağından şüpheniz olmasın.

  1. Tabelanızı seçerken özen gösterin

İnsanlar her zaman dikkatlerini çeken şeylerle ilgilenmeye meyillidir. Kalabalık bir cadde üzerinde aynı konseptli iki dükkandan büyük ihtimalle tabelası daha ilgi çekici olan daha kalabalık olacaktır. Bu cümlenin dayanağı ise yapılan araştırmalara göre insanların bir nesne veya kişi hakkında 7 saniye içinde kanıda bulunduğunu ve ilk izlenimin bu yüzden çok büyük bir önem taşıdığını ortaya koymaktadır.

Eğer tabelanızı insanların gözüne hitap edecek şekilde, abartmadan güzel bir tasarım ile oluşturursanız bu mağazanızın yararına olacaktır.

  1. Müşterilerinizi tanıyın

Hizmet etmek istediğiniz müşterilerin, ilgi alanlarını ve geri dönüşlerini kayıt altında tutarak onları tanıyın. Eğer müşteri profilinizi ortalama olarak bilirseniz, doğru pazarlama analizleri ile ürünlerinizi onlara göre üretebilir ve bunun sonucunda hem sadık müşterilerinizin artmasını hem de yeni müşteriler kazanmayı başarabilirsiniz.

20 Kasım 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link