Kurduğunuz ve Büyüttüğünüz İşi Devretmek | devrediyorum.com

Kurduğunuz ve Büyüttüğünüz İşi Devretmek

Kurduğunuz ve Büyüttüğünüz İşi Devretmek

Kurduğunuz ve Büyüttüğünüz İşi Devretmek

İş devret kimileri için çok dramatik bir durumken kimilerine çok karlı bir fırsat olarak görünüyor. Siz işinizi devretmek konusuna hangi pencereden bakıyorsunuz bilmiyoruz ama, bu yazımızda “iş devretmek” ile ilgili bildiklerimizi sizlere aktaracağız.

İşinizi kime devredeceksiniz? Devredeceğiniz insanı nasıl bulacaksınız?

Devir teknoloji devri, ilk akla gelen şey internet! Bunun için devrediyorum.com var! İşyerinizin fotoğrafını çekin ve sitemize ekleyin gönderin. Biz de dükkanınızı müşterilerin karşısına çıkaralım. Dükkanınızı devralmak isteyen kişiler devrediyorum.com üzerinden sizler ile iletişime geçsin. Sitemiz yalnızca iş devretmek üzerine kurulduğu için siteye sadece işletme devretmek veya işletme devralmak isteyen kişiler giriyor ve site sadece size hitap ediyor. Bu sayede herkes kolayca istediğini bulabiliyor. Ancak siz internetten anlamam ben, bildiğimi okuyayım diyorsanız; işinizi simsarlarla halledebilirsiniz. Emlakçılar ile anlaşıp, dükkanınıza müşteri bulmasını isteyebilirsiniz. Ancak emlakçılar da bir yere kadar! İnternetin çalamadığı kapı, ulaşamadığı yer yok. Çok daha geniş bir kitle sizin iş yerinizi devretmek istediğini duysun istiyorsanız, biz size devrediyorum.com’u öneririz.

Dükkanınızın değerini ne kadardır acaba? Fiyatı nasıl belirleyeceksiniz?

Öncelikle “devreden kiralık” mı yoksa “devren satılık” mı ilanı vermek istediğinize karar verin. İş yeri devrederken iş yeri sahiplerinin en çok zorlandığı konulardan biri fiyat belirlemek oluyor. Doğru bir şekilde fiyat belirleyebilmek için önce dükkanınızın durumu sonra da dükkanınızın bulduğu çevrenin durumunu iyi bir şekilde incelemeniz ve ona göre fiyat biçmeniz gerekir. Eğer dükkanınız çok eski ve merkeze uzak bir yerdeyse, yüksek bir fiyat istemeniz doğru olmayacaktır. Ancak yerleşim yerlerine yakın, işlek bir yerde ise bu kez etrafınızdaki dükkanlardan oranla kendi dükkanınıza fiyat biçebilirsiniz.

Hukuki konuları göz önünde bulundurun

 

Yasal ve hukuki sorumlulukları ve hakları göz ardı etmeyin. Her konuda olduğu gibi burada da yasal işlemler karşınıza çıkacaktır. İşletmenin devri konusu Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu’nda düzenlenmiştir. Eğer avukatınız var ise o sizi yönlendirecektir, yoksa bir hukuk bürosundan yardım alarak; işletmenizi devrederken ve devrettikten sonraki sorumluluklarınızı öğrenebilirsiniz. Eğer masrafa girmek istemiyorsanız, internetten her iki kanuna da erişerek, işletmenin devri konusundaki kanun maddelerini okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

20 Eylül 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link