KOMAGENE’NİN 2019 YILI HEDEFİ 11600 ŞUBEYE ULAŞMAK | devrediyorum.com

KOMAGENE’NİN 2019 YILI HEDEFİ 11600 ŞUBEYE ULAŞMAK

KOMAGENE’NİN 2019 YILI HEDEFİ 11600 ŞUBEYE ULAŞMAK

TUBA DİRAHOR

KOMAGENE YK ÜYESİ/GM YARDIMCISI

KOMAGENE MÜŞTERI’YE HIZMET KÜLTÜRÜ” SAYESINDE SEKTÖRÜN LIDER MARKASI OLDU.

 

Kısaca firma geçmişinden bahsedebilir miyiz? Komagene markası nasıl oluştu?

Komagene markası, 2005 yılında İstanbul’da ilk şubesini açarak yöresel bir lezzet olan Çiğ Köfte’yi bir konsept marka durumuna getirmiş ve şu an Türkiye’de sektörünün lideri konumuna gelmiştir. Yörpaş yöresel yiyecekler pazarlama AŞ. gıda sektöründe üretim, pazarlama, satış, lojistik ve franchising alanlarında komple ürün ve hizmet üretiyor.

Komagene olarak, 5000 m2 kapalı alanı olan üretim tesisi ve 6 noktada yaklaşık 3000 m2 cep depoları ile hizmet veriyoruz. Türkiye’de bir ilk olan imalattan, satış noktasına kadar kesintisiz soğuk zincirimiz bulunuyor. Böylece ürünlerimiz şubenin kapısına kadar üretildiği andaki lezzeti ile ulaşıyor. Hassas bir çalışma yürüten ekibimiz ürünlerin satın alma sürecinden depolanmasına, üretimden şubelere ve tezgahtan müşteriye ulaşana kadar zinciri takip edip, izliyor ve raporluyor.

Markamız, %100 mutlu müşteri felsefesini benimseyen ‘’Komagene Müşteri’ye Hizmet Kültürü’’ sayesinde müşterileri tarafından beğenilen, takdir gören sektörünün lider konumundaki markası olmayı başardı.

Düşük yatırım maliyetleri ve yatırımın hızlı geri dönüş oranı ile yoğun talep alan markamız, yatırımcılarla olan iş ortaklığına verdiği önem nedeniyle %98 oranında franchise’lar tarafından işletiliyor.

Şube sayısınız ve ağırlıklı olarak bulunduğunuz lokasyonlar hangileridir?

Şuanda Türkiye’de faaliyette bulunan 1081 şubemiz ile çiğ köfte severlere hizmet veriyoruz. En çok şubemizin bulunduğu iller İstanbul (176 şube), Ankara (115 şube), Kayseri (69 Şube), İzmir (55 şube) ve Konya’dır (47 şube).

Adıyaman, Ardahan ve Tunceli hariç tüm illerde dükkanlarımız var (Aralık 2018 itibariyle). Hedefimiz 2018 sonunu 1100 şube sayısının üzerinde tamamlamak ve 2019 sonu itibariye 1300 şubeye ulaşmaktır.

Konseptlerinizden ve farklılıklarınızdan bahsedebilir misiniz?

Kuruluma özel iki ayrı konsept çalışmamız bulunuyor. Delüks konseptimiz; Öncelikle tercih ettiğimiz lokasyonlar, insan ve araç trafiğinin yoğun olduğu caddelerdir. Bu lokasyonda kurulumu planlanan işletmelerde aradığımız fiziki özellikler;

İşyerinin en az 30 m2 ve üzeri olmasını, İçerisinde su tesisatı ve gideri bulunmasını, Cephesinin en az 4m ve üzeri genişlikte olmasını, Girişin düz, merdivensiz olmasını tavsiye etmekteyiz. Yaklaşık 30-60 m2 lik bir işletmenin konsept kurulum bedeli 25.000-30.000 TL + KDV arasındadır.

Lüks konseptimiz; Yatırım bütçesi daha ekonomik, yaya ve araç trafiğinin çok yoğun olmadığı paket servis ağırlıklı ara lokasyonlardır.

Bu lokasyonlarda aradığımız fiziki özellikler;

-İşyerimiz 20-30 m2 arası olmasını,

-İçerisinde su tesisatı ve gideri bulunmasını,

-Cephe genişliğinin en az 2,5 m ve üzeri genişlikte olmasını tavsiye etmekteyiz.

-Yaklaşık 20-30 m2 lik bir işletmenin konsept kurulum bedeli 20.000 TL + KDV’dir.

Komagene’nin standart konseptini uygulamak için anlaşmalı olduğumuz mimari firmalar anahtar teslimi projelerini sizlere sunacak ve onay aşamasından sonra üretim aşamasına geçecektir. Yaklaşık bu süreçler 2-4 hafta arası sürmekte ve süre sonunda işletmeler faaliyetine başlamaktadır. Konseptlerimiz müşterilerimize modern, keyifli bir ortam oluşturmak ve aynı zamanda ürün gamımıza uygun satış yapabileceğimiz ve en kolay çalışma imkanını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Franchise koşullarınız nelerdir? Bayilere eğitim veriliyor mu?

 2019 yılında da 10.000 TL+KDV olan Franchise bedelini almıyoruz. Bu kadar ile kalmayıp açılışta 102 kg çiğ köfte hediye ediyoruz. Sadece kurulum ve işletme giderlerini karşılayarak Komagene Franchisee olabilmek mümkün. İşletme sahibine ve çalışan personele yerinde Komagene Operasyon ve İşletme El Kitabı eşliğinde 5 gün eğitim vererek satışa başlangıç yaptırıyor ve sisteme adaptasyonunuzu kolaylaştırıyoruz. Aylık düzenli bir ödeme veya cirodan pay almıyoruz. Siparişlerde herhangi bir kota veya ürün alma zorunluluğu bulunmuyor. Fatura bedeli, sipariş tesliminde veya öncesinde nakit ya da kredi kartı yolu ile tahsil ediliyor.

Uzun vadeli marka planlamanızdan bahsedelim? Ulaşmak istediğiniz şube sayınız kaçtır?

2015’te yaptığımız 5 yıllık Komagene iş planımızda 2020 yılında 1.600 şubeye ulaşmayı ve 5.000’e yakın çalışanımızla sektör liderliğimizi korumayı hedefledik. 2020’de gerçekleşen rakamlara göre yeni 5 yıllık hedeflerimizi oluşturacağız. Türkiye’de 3000 şubeye ulaşan bir franchise zinciri olmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda Yurt dışında da büyümeyi hızlandırıp 2020 sonuna geldiğimizde Avrupa’da 100, diğer ülkelerde ise toplamda 50 şube sayısına ulaşmak hedefimizdir.

Yatırımcıların markanızı seçmesi için öne çıkan sebepler nelerdir?

Sektörün lider markası ile çalışmanın avantajı oldukça çoktur. Bilinirlik yüksektir tecrübe yüksektir. 15 yıllık edinmiş olduğumuz Know- How, eğitimli ekibimiz tarafından yoğun bir şekilde yatırımcılarımıza aktarılmaktadır. Sektörde en geniş ürün gamını, soğuk lojistik ile ürün sevkiyatını, sürekli eğitim desteğini, sürekli ulusal reklam çalışmalarını yaparak pazarlama ve kampanya süreçlerini yöneten tek markayız. Sunmuş olduğumuz yatırım modeli oldukça küçük bir yatırım gerektiren ve doğru işletme yapıldığı takdirde geri dönüş hızı oldukça yüksek olan karlı bir yatırım modelidir. Yatırımcılarımıza tüm ürünlerin merkez tarafından sağlandığı işletme konusunda bilgi, beceri ve ustalık gerektirmeyen basit bir sistem sunmaktayız.

Yatırımcılara mesajınız nedir?

Sizde eğer; Kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız,

Düşük yatırım bütçesine sahipseniz,

‘Ben bu işi bilmiyorum! Nasıl yaparım?’ endişesi taşıyorsanız,

Müşteri odaklı iseniz,

Tüm ihtiyaçlarınızın şubenizin kapısına kadar gelmesini istiyor ve Tedarik Zinciri, Lojistik Desteği almak istiyorsanız,

Reklam, pazarlama, kampanya çalışmalarında ulusal destek istiyorsanız,

Üretim ve Ar – Ge’yi nasıl geliştiririm diyorsanız,

Ve yukarıda belirtilen her maddenin hepsi birden sağlansın istiyorsanız,

Biz buradayız ve ailemizin yeni üyesini yani sizi bekliyoruz.

20 Haziran 2019 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link