Kolay Yatırımcı Bulabilmek İçin Sahip Olmanız Gereken 7 Özellik | devrediyorum.com

Kolay Yatırımcı Bulabilmek İçin Sahip Olmanız Gereken 7 Özellik

Kolay Yatırımcı Bulabilmek İçin Sahip Olmanız Gereken 7 Özellik

Kolay Yatırımcı Bulabilmek İçin Sahip Olmanız Gereken 7 Özellik

Yüzlerce, binlerce, hatta on binlerce girişim var. Ancak ne yazı ki bu girişimlerin hepsi yatırımcı bulup hayata geçemiyor. Bu yazımızda kolay yatırımcı bulabilmeniz için sahip olmanız gereken 7 özellikten bahsedeceğiz.

  • Profesyonel olmak

Yatırımcılar, karşılarında toy girişimciler görmek istemezler. Bu sizin ilk girişim projeniz dahi olsa nasıl profesyonel davranmanız gerektiğini öğrenin. Öncelikle kurumsal dile hakim olun. Basit dahi olsa kurumsal bir web sitesi kurdurun. Dilerseniz kartvizit bile bastırabilirsiniz.

  • Olduğunuz gibi görünmek

Samimi olun. Birçok girişimci yatırımcılar ile anlaşabilmek için sahip olmadıkları rollere bürünüyor, ileride sorun yaşıyorlar. Siz kendiniz gibi olun, kendinizi bir kalıba sıkıştırmaya çalışmayın. Yatırımcınıza karşı dürüst davranın. Örneğin, toplantılarınızda beyaz gömlek giymeyi sevmiyorsanız giymeyin. Yahut kravat takmaktan hoşlanmıyorsanız, takmayın.

  • Sağlam ve yetkin bir takıma sahip olmak

Sağlam bir ekibiniz olsun ki yatırımcının sizden yana şüphesi olmasın. İşi başarabileceğinize inansın. Bu nedenle seçtiğiniz her bir ekip üyesinin dinamik, işi seven ve azimli insanlar olması gerekir. Girişimcilik projeniz için ihtiyaç duyulan her birimde yetkin ve alanında uzman insan olmalı. Hiçbir departmanda boşluk kalmamalı yahut zincirde zayıf bir halk olmamalı. Yatırımcınız ekibe ve size güvenebilmeli.

  • Yatırımcı ile ortak noktanız olmalı

Yatırımcı ile konuşurken onun söylediklerini dikkatle dinleyin ve ikiniz arasında bir ortak nokta aramaya başlayın. Bulduğunuz ortak nokta, yatırımcıyı ister istemez size yakınlaştıracak ve size olumlu bakmasını sağlayacaktır.

  • İyi bir fizibilite etüdü 

İyi bir plan, iyi bir işin habercisidir. İyi bir fizibilite etüdü yapıp, maliyetlerinizi iyi hesaplamalısınız. Çünkü yatırımcınız en çok maliyetler ile ilgilenecektir. Ancak maliyetleri minimuma indirmek adına kaliteden ödün vermek hatasına da düşmeyin. Siz yalnızca elinizden gelenin en iyisini yapın.

  • B planınız muhakkak olmalı

Yatırımcınız her şeyi beğenmiş olsa da, hiçbir şeyin yolunda gitmeme ihtimalini de düşünecektir. Bu nedenle iyi bir yedek plana ihtiyacınız var. Asıl projenizi nasıl özenle hazırlayıp detaylandırdıysanız, aynısını yedek planınız için de yapın.

  • Kendinizden emin olmak

Her şeyi bir kenara bırakalım, kendinize güvenin. Yatırımcı sizin ne kadar kendinizden emin ve dik durduğunuzu görürse; bu işi başarı ile tamamlayacağınıza daha çok inanacak

5 Ekim 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link