Kışın Yapılabilecek İş Fikirleri | devrediyorum.com

Kışın Yapılabilecek İş Fikirleri

Kışın Yapılabilecek İş Fikirleri

Kışın Yapılabilecek İş Fikirleri

Dört mevsim yaşanılan Türkiye’de hemen her mevsim iş anlamında avantajlı yollar bulunuyor. Her ne kadar yaz mevsimi ticaretin açıldığı, yüksek kâr payının toplandığı mevsim gibi görünse de aslında ticari zekâsını harekete geçiren, fırsatları değerlendiren kişiler için kısa ve soğuk kış günleri güzel gelir elde edilmesini sağlayabiliyor. İşte kış aylarını değerlendirebileceğiniz iş fikirleri;

Baca temizleme: Doğalgaz hâkimiyetinde olduğumuz sanılsa da aslında hala büyükşehirler dâhil olmak üzere ülkenin genelinde odun sobası kullanılıyor. Kış geldiğinde baca temizlikleri başlıyor. ‘Baca temizliği yapılır’ yazan küçük ilanları muhtelif yerlere asmak talep gelmesi için yeterlidir.

Kayak malzeme satışı: Kayak merkezlerinin olduğu şehirlerde, merkeze yakın noktalarda ya da şehir merkezinde kar botu, giysisi, kayak malzemeleri satmak kısa sürede iyi bir gelir elde edilmesini sağlıyor.

Termal turizmi: Sıcak sularıyla ünlü bölgelerin tanıtımı, devre mülk satışı ve turları çok geniş bir kitlenin ilgisini çekiyor. Cüzi ücretlerle verilen bu hizmetler, çok kişiye ulaştığında cezp edici bir gelire dönüşüyor.

Örgü&triko satışı: Bere, atkı, eldiven, kaşkol, süveter, kazak, yelek gibi kışın çok tercih edilen triko ürünleri, el yapımı ve kişiye özel tasarım şeklinde almak isteyen çok kişi oluyor. Örgü örme becerisini kış boyunca hatta diğer mevsimlerde de değerlendirerek paraya çevirebilirsiniz. Üstelik yaptıklarınızı sosyal medya aracılığıyla hedef kitleye ulaştırabilirsiniz.

Şemsiye&yağmurluk satışı: Aniden bastıran yağmur sonrasında çok satış yapan kişiler şüphesiz şemsiyecilerdir. Şemsiye ve yağmurluk satışını düşük sermaye ile gerçekleştirebilir, iyi bir gelire dönüştürebilirsiniz.

Evde yemek & pasta satışı: Evde yemek, pasta ve tatlı yaparak ev ekonomisine katkı sağlayan hatta geçimini doğrudan bu yolla sağlayan binlerce insan var. Üstelik bu iş sadece kışa özel bir iş fikri değil.

Makale yazarlığı: Yaz boyunca dışarıda çalışan kışın ise sezonun öldüğünü düşünen kişiler için ticari yaşam sona ermiş olmuyor. Zira yazın küçük işlerle gelir elde edenler, kışın makale yazarlığı ve çeşitli dijital işler yaparak para kazanabiliyor.

Evde sabun & mum yapımı: Evde kişiye özel, özel günleri temsil eden çok hoş kokulu sabun ve mum yapabilirsiniz. Yapımı oldukça keyifli olan bu iki ürün, her evin ihtiyacını karşılayan temel eşya ve dekor ürünüdür. Düşük sermaye ile başlayabilir, çok kişiye ulaşabilirsiniz.

Amigurumi satışı: Son yılların en güzel gelir kapısı amigurumi oyuncaklar. Japonya’dan dünyaya açılan amigurumi oyuncak yağımı, günümüzde pek çok kadının geçim kaynağı. İnternette videolar ve yazılı anlatımlar mevcut. Kısa sürede sevimli oyuncaklar yapıp satabilirsiniz.   

Çeviri işleri: Yabancı diliniz varsa yaşadınız! Çünkü ikinci bir dil freelance şekilde çeviri ve makale yazarlığı yapmanızı sağlar. Hatta dile yetkinliğiniz üst seviyedeyse ve belgeleriniz varsa yayınevleriyle bile home ofis şekilde çalışabilirsiniz.

 

24 Ekim 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link