Kendinize Yatırım Yapmayı Unutmayın! | devrediyorum.com

Kendinize Yatırım Yapmayı Unutmayın!

Kendinize Yatırım Yapmayı Unutmayın!

 

Kitaplar okuyun, web sitelerini, blogları takip edin

Kitap okumak ruhun gıdasıdır. Bir araya gelmiş kelimelerin şahane bir ruh dinginliği yarattığı, zihin karmaşasına son verdiği, kişisel gelişimi desteklediği bilinen bir gerçek. Kitap okumaya, içeriği zengin blog ve web siteleri okumaya özen gösterin. Kişisel farkındalıklar bu okumalarınız sayesinde gelişecektir, emin olun.

Yabancı dil öğrenmeye özen gösterin

Yabancı dil bilmek gerçekten yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. İngilizce bilmenin önemini mutlaka görmüşsünüzdür. Sadece dijital ortamda bile milyonlarca kaynak İngilizce yayınlanıyor. Önce İngilizce akabinde ise işinize yarayacak farklı dillere yönelmeyi ihmal etmeyin.

Mesleki gelişmeleri takip edin

Mesleğinizle alakalı yayınları okumak, adım atacağınız mesleki çevreyi takip etmek size çok şey katar; ufkunuzu genişletir. Bir mimarın sadece kendi ülkesindeki yapıları incelemesi çok sığ olurdu, değil mi? İlgilendiğiniz alan, sahip olduğunuz meslek, adım atmayı düşündüğünüz alanlarda bilgi sahibi olmak sizi daha donanımlı hale getirir.

Geleceğiniz için para biriktirin

İdeal bir gelir seviyesine sahip olabilirsiniz. Güzel bir işiniz olabilir. Ancak bu geleceğinizi garanti altına almaya yetmez. Özellikle de bir gün kendi işini kurmak isteyenlerin bu bağlamda köşeye para atıp biriktirmesi alternatif bir sermaye oluşturur. En kötü ihtimal acil bir nakit sıkıntısında nakit akışı sağlar.

Ek işlerle sermayenizi artırın

Geleceğe dair herhangi bir iş planı olan veya mevcut bir iş üstünde olan kişilerdenseniz eğer sermayenizi artırmak için boş vakitlerinizde ek işler yapabilirsiniz. Elbette bedenen ve zihnen kendinizi kötü bir duruma sokmadan yapmalısınız.

Dinlenmeye, kafa dinlemeye vakit ayırın

Her şey üstünüze geldiğinde, yoğun tempoda koşturup zihinsel bir yorgunluğa ulaştığınızı hissettiğinizde, işin içinden çıkamadığınız da sadece dinlenin. Zihninizi boşaltıp, sadece kendinizi dinlediğiniz zaman stresten ve yorgunluktan arınırsınız.

Yeni şeyler öğrenin, bir şeyler keşfedin

Öğrenmenin asla sonu yoktur, unutmayın. Kendinize yapacağınız en güzel yatırım sürekli öğrenmek ve aslında öğrenmeye açık olmaktır. Açık olduğunuzda zaten bazen doğa, bazen küçük bir çocuk bile sizlere bir şeyler öğretecektir.

Akıl danışın, tavsiyeler alın

Akıl yaşta değil baştadır sözünün ne denli doğru olduğunu yeni insanlar tanıdıkça daha iyi göreceksiniz. Akıl danışmak için sadece sizden büyük kişilere gitmeyin. Aklın tecrübeyle olgunlaştığını unutmayın. Bilgi birikimine, tecrübesine güvendiğiniz kişilerden mutlaka tavsiyeler alın, yapmakta olduğunuz işle ilgili akıl danışın.

23 Kasım 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link