Uzun Vadede Kazanç Sağlayan Yatırım Araçları | devrediyorum.com

Uzun Vadede Kazanç Sağlayan Yatırım Araçları

Uzun Vadede Kazanç Sağlayan Yatırım Araçları

 

Uzun vadeli yatırım yapmak, kısa vadeye oranla daha karlıdır. Ancak uzun vadeli yatırım yapmak da sabır isteyen bir iştir. Eğer sabırsız ve heyecanlı biriyseniz, uzun vadeli yatırım yapmak size çok zor gelebilir. Ama eminiz ki uzun vadeli yatırımlar her daim daha az risklidir ve daha çok kazanç getirir.

Uzun vadeli yatırım yapmaya karar verdiğinizde tercih edebileceğiniz beş yatırım aracını sizler için sıraladık.

  • Dengeli Hisse Senetleri

Hisse senetleri, yatırım yapmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen yatırım aracıdır. Tek bir şirkete yatırım yapmak yerine birden çok şirkete yatırım yaparak çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturabilirsiniz. Böylelikle risk oranınızı düşürmüş olursunuz. Hisse senetleri uzun vadede daha çok kazanç sağlayan bir yatırım aracıdır. Hem şirketlerin dağıttığı temettüden hem de hisse senedi alım satım işlemlerinden kar sağlayabilirsiniz.

  • Altın

Altın senelerdir toplumumuz tarafından en çok tercih edilen yatırım tercihlerinden biridir. Altının faiz getirisi olmadığından altına hep güvenli olduğu gözüyle bakılır. Uzun vadede altın büyük kazançlar sağlamaktadır.

  • Mevduat Faizi

Eğer piyasaları takip etmek, yorulmak istemiyorsanız yapabileceğiniz en kolay yatırım şekli vadeli hesap açmaktır. Hesabınıza bir vade süresi belirleyip, her vade gününde hesabınıza faiz yatması ile kar elde edebilirsiniz. Mevduat faizinin de yararı uzun vadede belli olmaktadır. Çünkü faiz paranın zaman değeri olduğu için, genellikle mevduat faizlerinin çok büyük oranı enflasyonu karşılamakta; kalan kısım yatırımcıya kar olarak kalmaktadır. Mevduat faizinin hiçbir riskli olmadığı için, risk almak istemeyen yatırımcılar tarafından bu yatırım yolu da sıkça tercih edilmektedir.

  • Devlet İçi Borçlanma Senedi (DİBS)

Devlet tahvili satın almak, faizlerin yükseleceğine dair beklentiler varsa çok kazançlı bir yatırım olabilir. Devlet tahvilleri, Hazine tarafından çıkartılır. Bu nedenle DİBS oldukça güvenli ve kazanç getiren bir yatırım aracıdır.

  • Arsa ve Gayrimenkul

Altından sonra ülkemizdeki en yaygın yatırım yollarından biri arsa ve gayrimenkul satın almaktır. Ancak arsa ve gayrimenkule yatırım yapacaksanız, bölgenin ilerleyen süreç içerisinde gelişip gelişmeyeceğini araştırmalısınız.

9 Ocak 2019 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link