İşletmenizi Devretmek için 4 İpucu | devrediyorum.com

İşletmenizi Devretmek için 4 İpucu

İşletmenizi Devretmek için 4 İpucu

İşletmenizi devretmek mi istiyorsunuz? İşletmenizi devretmek için basit ipuçları arıyorsanız size yardım edebiliriz. İşte sizin için bazi ipuçları.

Öncelikle muhasebe kayıtlarınızın düzgün olduğundan emin olun.  Çoğu alıcı temiz, anlaşılır, düzenli finansal kayıtlar görmek ister. Bu aşamada bir muhasabecidenyardım almak sizin için uygun olacaktır.

İkinci olarak işletmenizi devretmek karmaşık bir süreçtir ve bu süreçte bu aşamaları ve ne yapılması gerektiğini bilen profosyonellerle çalışmak faydalıolacaktır. Emlakçılar aynı zamanda işletmenizi işletminizi satmak ve pazarlamak açısından da yardımcı olacaklardır. Emlakçılar işletmenize fiyat belirlerken de yardımcı olabilirler ve bu konularda sizde olmayan tecrübelerini sizin için kullanabilirler.

Üçüncü ipucu sabırlı olmanızdır. İşletmenizi devretmek ve gerçek bir alıcı bulmak zaman alacaktır. Günümüz ekonomik ortamına bakacak olursak işletmenizi devretmek 18-24 ay arası sürebilir ve bu olağan karşılanabilir bir süredir.

Dördüncü ve son ipucu ise gerçekçi olmanız gerektiğidir. Çoğu zaman işletme sahipleri işletmelerinin değeri konusunda optimistik olurlar ancak işletmenizi devredebilmek için değeri konusunda gerçekçi olabilmek önem arz eder. İşletmenizin değerini ölçebilmek için sizinki gibi işletmelerin daha önce ne kadara satıldığına bakmak önerilir. Bu size işletmenizi ne kadar bir değere satabileceğiniz hakkında fikir verebilir.

31 Mayıs 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link