İşletme veya Franchise Sahibi Olmak İsteyenlere 3 İpucu | devrediyorum.com

İşletme veya Franchise Sahibi Olmak İsteyenlere 3 İpucu

İşletme veya Franchise Sahibi Olmak İsteyenlere 3 İpucu

İşletme veya franchise sahibi olma kararı hayatınızda alacağınız en büyük kararlardan biridir. Bu kararı alırken size yardımcı olabilecek 3 ipucu:

  1. Finansal Açıdan Hazır Olduğunuzdan Emin Olun

İşletme açtıktan veya franchise sahibi olduktan sonra 1 yıl boyunca kar beklememek ve ailenize veya kendinize yetecek kadar paranızın olması akıllıca olacaktır. Bu özellikle yeni bir markanın franchise bayisi olduysanız veya halihazırda kar edemeyen bir işletmeyi devraldıysanız çok önemlidir. Bu para işletmeye yatırdığınız paraya ilave para olmalıdır. Yeni işletmelerin veya franchise bayilerinin para kazanmaya başlamaları ve artıya geçmeleri 6-12 ay sürebilir. Tabi ki bu süre yapacağınız franchise şekline göre değişkenlik gösterir, finansal planlamalarını franchise verecek firmalara danışmanız ve buna göre bir strateji belirlemeniz önemlidir. Halihazırda franchise işletme sahipleriyle konuşmak, onların işin başlarındaki kazançlarını öğrenmek ve onların size bu yoldaki tecrübelerini aktarmaları çok faydalı olacaktır. Her zaman finansal durumunuza göre hareket etmek ve aşırı optimistik bakış açısı ve uçuk tahminlerden uzak durmak faydanıza olacaktır.

  1. Aileniz Destekleyici ve Hazırlıklı Mı?

Yapacağınız işle ilgili planlarınızı ve beklentilerinizi ailenizle paylaşmak ve onların bu konu hakkındaki fikirlerini size açıkça söylemesi size ufuk açabilir. Ailenizin kaygılarını, sorularını, hislerini tartışın ve bir adım atmadan önce herkesin bu konu hakkında rahat ve kuşkusuz olduğundan emin olun. Kendi işletmenin sahibi veya franchise bayisi olmak finansal ve profesyonel açıdan çok karlı olabilir ancak bu sıkı bir çalışma ve uzun saatler ister. Ailenizin sizi anlayacağından ve sizin işiniz ile ilgili destek olacağından emin olun. Ailenizle henüz işin başında farklı düşmek ve kafanızın farklı konularla dolması size iş hayatınızda engel olacaktır. Ailenizin sizi desteklemesi başarı yolundaki önemli ve büyük bir parçadır. Ailenizle iletişiminizi arttırın çünkü bu beklentilerinizi ve planlarınızı ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

  1. Mevcut Bulunan İşletme ve Franchise Sahipleri ile Konuşun

İşletme veya franchise sahibi olmanın nasıl bir şey olduğunu en iyi öğrenmenin yolu birinci elden bu işleri yapan insanlar ile konuşmaktır. Hangi sektörlerin ilginizi çektiğini belirleyin ve bu belirlemeden sonra görüşebileceğiniz işletme veya franchise sahiplerinin listesini yapın. Bu listelemeyi yaparken bu işletmelerin operasyonunu yürüten kişilerin bu işi kaliteli ve düzgün yaptığını düşündüğünüz işletmeleri seçin. Herhangi bir işletmenin durumunu öğrenmek size yol göstermeyebilir bu yüzden bu seçimi doğru yapmak size referans olması anlamında önemlidir.

31 Mayıs 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link