İşletme Devralmanın Avantajları | devrediyorum.com

İşletme Devralmanın Avantajları

İşletme Devralmanın Avantajları

İşletme Devralmanın Avantajları

Tüketim çağının çılgın hızına ayak uydurmak için ticarete atılan, mekân açan yüzlerce insan ne yazık ki ağır masraflar nedeniyle bir süre sonra mali açıdan zor durumda kalabiliyor. Bir işletmenin tüm ihtiyaçları giderildikten sonra potansiyelini arttırmak, daha fazla kişiye hitap etmek için şüphesiz tanıtım çalışmaları yapmak, sabretmek gerekiyor. Yeni bir yer anında dikkat çeker ancak kârını arttırmak için zamana ihtiyaç duyar. Rekabetin olduğu bir ortamda büyük masraflarla birlikte piyasada ayakta kalmak o kadar da kolay değil. Bu yüzden birçok kişi sıfırdan bir yer açmaktansa devralmayı mantıklı buluyor. İşletme devralmadan önce elbette birtakım unsurlara dikkat etmek önemlidir. Öncelikle piyasa, lokasyon, potansiyel ve hedef kitle araştırılmalı; böyle bir yatırımın ne denli mantıklı olduğu incelikle düşünülmelidir. Detayları inceleyip karar verdikten sonra işletme devralmak yeni bir heyecanın kapılarını aralıyor. İşyeri devralmak aslında birçok avantajı beraberinde getiriyor.

İşte bir işletmeyi devralmanın sağladığı avantajlar;

Lokasyon: Bir mekân, iş yeri için en önemli şey lokasyondur. İşletmenin yeri öyle bir yer olmalı ki insanların dikkatini çekmelidir. Canlı, enerjisi yüksek bir yerde işletme devralmanız kısa ve orta vadede yeni bir sinerji oluşturmanıza yardımcı olur. Yeni bir heyecan, yeni bir soluk her zaman işletmenin ruhunu yeniler.

Tadilat: Sıfırdan bir mekân açmak başlı başına bir tadilat masrafı demektir. Bir mekânı yeniden kurmaktansa ufak tefek değişiklikler ile kendi tarzınızı oluşturmak daha düşük maliyetli olur. Tadilata ayıracağınız bütçeyi başka eksikler veya sadece reklam işleri için harcayabilirsiniz.

Tanıtım: Küçücük bir dükkân açtıktan sonra bile el ilanı, broşür gibi çeşitli tanıtım araçları hazırlanarak dükkân açılışından haberdar edilir. Bir işyeri devraldığınızda aslında tanıtım işlerinin büyük bir bölümünü halletmiş olursunuz. Devraldığınız yerin büyük eksiklikleri yoksa eğer tanıtıma destek yapabilir, daha geniş kitlelere ulaşmak için tanıtım çalışmalarını büyütebilirsiniz.

Personel: Bir mekânı tanıyan, işleyişi hakkında bilgi sahibi olan, müşterileri tanıyan ve alanında tecrübeli personellerin olduğu bir mekân devralmanın büyük avantaj olduğunu bilmelisiniz. İşletme devralmak insanı korkutur ama çoğu zaman her şeyin yerinde olduğu işletmeleri devralmak büyük keyif verir.

 

10 Ekim 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link