Başarılı Olmuş İş Modelleri | devrediyorum.com

Başarılı Olmuş İş Modelleri

Başarılı Olmuş İş Modelleri

 

İşsizliğin yoğun olduğu şu günlerde iş bulamayan birçok genç, yeni iş fikirleri bularak ticaret hayatına adım atıyor. Aslında günümüzdeki birçok başarılı iş modeline baktığımızda her birinin kuruluş hikâyesinde benzer hikâyeler olduğunu görebiliyoruz. Ticaretin riskli fakat başarılı olma durumunda kişiye getireceği yüksek kar marjı potansiyeli, girişimciliğin önünü açıyor. İnsanların hayatına fayda sağlamak, günlük yaşamlarını kolaylaştırmak, teknolojik çağa ayak uydurmak kapsamında geliştirilen yenilikçi iş fikirlerini doğru hamlelerle hayata geçirdiğinizde başarı beraberinde geliyor. Bu yazımız ile birlikte yenilikçi fakat denenmiş ve başarılı olmuş iş fikirleri arayan kişilere ilham veren iş modellerini sıraladık.

Konsept kafe: Kafe açmak en eski ve klasik iş fikirleri arasında yer alıyor ancak yeni nesil kafe açma fikirlerinde tema önem taşıyor. Üniversite yakınlarında sadece kitaplardan oluşan bir kafe teması, hastane yakınlarında sağlık konseptinde bir kafe, farklı tasarım ve tematik çalışmalar düzenleyerek kafe açmak ilgi çekiyor. Örneğin son dönemlerde çok popüler olan bir soygun – cezaevi dizisinden yola çıkılarak yaratılan konsept kafe büyük ilgi görüyor. Müşteriler, mahkûm kıyafetleri giyiyor, parmaklıklar ardında oturuyor. Kafe turistik bir yer haline ulaştı.

 

Moto ulaşım: Tıp taksi ve uber sistemi gibi motosikletle de yolcu taşıma dönemi başladı. Sıkışık trafikte azman kaybetmemek için acil durumlarda motorla kişiyi istediği yere bırakan sürücüler, ilgi görüyor.

Butik üretim: Kişiye özel tasarım her zaman ilgi çekici olmuştur. Birçok girişimci mobilya, süs eşya, maket, kıyafet, bebek eşyaları, aksesuar gibi üretim kanalları oluşturuyor. Sosyal medyanın da gücü ile iyi bir çıkış yapanlar, kısa sürede kendi kitlesini oluşturmayı başarıyor. Bu tarz iş modellerinde sipariş üzerine üretim yapıldığından stok mecburiyeti olmuyor, maliyetler düşüyor.

Tatlı köşe: Halka tatlı, lokma tatlısı, taş kadayıf ve benzeri yapımı basit tadı lezzetli tatlılar köşe başlarında, yoğun caddelerde güzel iş yapıyor. Denenmiş ve başarıya ulaşmış iş kolu olan tatlıcılık, tıpkı dondurma, hamburger gibi hızlı tüketim yiyecekleri arasında yer alıyor. Sıcacık çıtır tadı, leziz kokusu ile cadde boyunca insanı kendine çekiyor. Küçücük bir dükkanda bile yapılabilen iş, başarılı bir çıkış sağlıyor.

21 Ocak 2019 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link