Instagram’ın Story Özelliğini Kullanarak Nasıl Markanıza Avantaj Sağlarsınız? | devrediyorum.com

Instagram’ın Story Özelliğini Kullanarak Nasıl Markanıza Avantaj Sağlarsınız?

Instagram’ın Story Özelliğini Kullanarak Nasıl Markanıza Avantaj Sağlarsınız?

 

Instagram, “Story” yani hikaye özelliğini bünyesine kattığından beri her geçen gün daha çok ilgi görüyor. Story içeriğinin sürekli güncellenmesi ve geliştirilmesi ise kullanım alanını genişletiyor. Instagram story özelliğine ticari işletmeler açısından baktığımızda son derece etkili dönüşler sağladığını görebiliyoruz. İyi bir strateji yaparak Instagram üzerinden başarı yakalayabilirsiniz. Instagram’ın müşterilerinizle aranızda bir köprü olduğunu, etkileşimi artırdığını unutmamalısınız. Markaların, kurumsal firmaların Instagram ile birlikte satış rakamlarını nasıl artırdığını yazımızdan öğrenebilirsiniz. Instagram hikâye özelliğini kullanma önerilerimiz şöyle;

24 saatlik özel indirim fırsatları

Instagram’da paylaşılan tüm hikâyeler 24 saat sonra otomatik olarak silinir. Elbette öncesinde kendi isteğinizle silebilirsiniz. 24 saatlik hikâye özelliğini indirim kampanyaları için avantaja çevirebilirsiniz. Örneğin, “X saatine kadar yüzde 20 indirim fırsatı!” gibi bir gönderi oluşturabilirsiniz.

İçerden bilgi paylaşımı

Ne işle meşgul olursanız olun Instagram’ı takipçilerinizle iletişim kurmak için kullanın. Örneğin bir pastane işletiyorsanız, pastaların yapım sürecini video ve fotoğraflarla paylaşabilirsiniz. Yaptığınız işe dair tüyolar vermek ise takipçilerinizin bağlılığını sağlar.

Çalışma ortamından kareler

Ofis ortamı, atölye, mutfak kısacası çalışma ortamınızdan kareler, kısa videolar paylaşarak takipçilerinizle aranızdaki etkileşimi artırabilirsiniz. Bazen paylaştığınız karelere anket soruları ekleyerek cevaplarını bile alabilirsiniz.

Soru – cevap etkinliği

“Bana Soru Sor” özelliği Instagram hikâyelere gelen yeni bir şey. Takipçiler onlarca, yüzlerce soru yollayarak cevap vermenizi istiyor. Gelen ilgi çekici sorulara cevap vererek işletmenizi ve markanızı ön plana taşıyabilirsiniz.

O mu Bu mu Şu mu?

Anket cevaplamak hem de kısa, mini içeriklerden oluşan iki seçenekli anketlere yanıt vermek Instagram takipçileri için eğlenceli ritüellerden biri artık. Örneğin bir pastacıysanız, yapacağınız pastanın nasıl olacağına takipçilerinizin karar vermesini isteyebilirsiniz: Vişneli mi? Çikolatalı mı?

Web siteye yönlendirme çalışması

Instagram’da 10 bin ve üzeri takipçiye sahip olan kişiler, Story paylaşırken link verebiliyor. Sayfayı yukarı kaydırarak istediğiniz web sitesine yönlendirme yapabilirsiniz. Özel indirimler, yeni ürünler, kampanyalar ve satışlar için story ile birlikte link vererek satışları yükseltebilirsiniz.

Özel gün paylaşımı

Milli bayramlar ve özel günlerde markaların paylaşım yapması beklenir. Prestiji korumak, sosyal olaylara duyarlılık göstermek adına bazı günleri es geçmemek önemlidir. Yapacağınız 24 saatlik hikâyelerle duyarlılığınızı gösterebilirsiniz.

29 Haziran 2019 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link