İşletmenizin Instagram Takipçisini Nasıl Artırabilirsiniz? | devrediyorum.com

İşletmenizin Instagram Takipçisini Nasıl Artırabilirsiniz?

İşletmenizin Instagram Takipçisini Nasıl Artırabilirsiniz?

 

Türkiye’de ve dünyada milyarlarca insan Instagram kullanıyor. Instagram her ne kadar sosyal medya aracı olsa da aslında ticari yaşamın da bir uzantısı haline geldi. İnsanlar artık Instagram üzerinden satış yapıyor, tanıtım ve pazarlama kampanyaları yürütüyor. Dünyaca ünlü markalar bile Instagram hesabı açıyor. Instagram hesabına sahip olmak esasında aynı zamanda bir prestij kabul ediliyor. Marka ve işletmeler açtıkları Instagram hesabının çok kişiye ulaşmasını istiyor. Peki, yeni bir Instagram hesabı nasıl dikkat çeker, nasıl takipçi artırılır? İşte size işe yarar ipuçları;

Instagram analiz araçlarından yardım alın

Viral Upgrade, Social Drift, Viral Race gibi çeşitli programlar, Instagram’da analiz yapıyor, takipçinizi artıracak sonuçlar sunuyor. Yaptığınız paylaşımlarda en çok hangisi dikkat çekiyor, hangisi keşfet sayfasında ilgi görüyor, hangi paylaşım ne kadar beğeni alıyor gibi analizler size doğru paylaşım yaptırır, takipçi sayınız artar.

#Hashtag kullanmaya özen gösterin

Instagram’da yapacağınız kurumsal paylaşımlar için mevcut sektörle ilgili hashtag yani etiketler kullanmanız daha çok kişiye ulaşmanızı sağlarken aynı zamanda etiket üzerinden yeni takipçiler kazanmanıza zemin oluşturur.

Deneme paylaşımlar yapın

Fotoğraf, video, bumerang, tipografi, çizim gibi farklı içerik formatları bulunuyor. Bu içeriklerden hepsini sırasıyla veya belli düzende paylaşıp sonuca bakmak, gelen reaksiyonlara göre paylaşımların yönünü belirlemek uzun vadede işe yarıyor.

İşletme hesabının özelliklerinden faydalanın

 

Instagram işletme hesabı, standart hesaplara göre farklı özellikler barındırıyor. İstatistikler, analizler, hedef kitle içerikleri, coğrafik bilgiler, e-posta iletişimi, telefon ve yol tarifi gibi farklı özellikler sunuyor. Tüm bunlar size kişisel analiz yapma imkânı verirken hesabınızı takip eden kişiler için de yol tarifi – telefon iletişimini sağlamış olur.

İnteraktif iletişim kurmaya çalışın

Instagram’da bulunan story özelliğinde anket yapma, soru sorma – cevaplama gibi işlevsel özellikler var. Bunları kullanarak takipçilerinizin düşüncelerini öğrenebilirsiniz. Gelen yorumlara anında cevap vermek, spam yorumları temizleyerek kirliliği önlemek, soruları cevaplandırmak mevcut takipçilerinizi korur.

Trendleri takip etmeye özen gösterin

 

Selfie, saltbae, challenge, sosyal sorumluluk kampanyaları gibi çeşitli Instagram trendlerini takip edebilir ve katılım sağlayabilirsiniz. Bu trendleri uygulamanız, gönderilerinizin keşfet sayfasına düşmesini ve hesabınızın daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olur.

10 Aralık 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link