İleri Teknoloji Yatırımları İçin 2019’da Takip Edilmesi Gereken Sektörler | devrediyorum.com

İleri Teknoloji Yatırımları İçin 2019’da Takip Edilmesi Gereken Sektörler

İleri Teknoloji Yatırımları İçin 2019’da Takip Edilmesi Gereken Sektörler

 

Yapay zekâ, sanal gerçeklik ve finansal teknoloji gibi her geçen gün daha hızlı gelişmeye açık ileri teknoloji branşları önümüzde duruyor. Yeni yılda da bir anda nasıl değerlendiğine şaşıracağımız birçok şey ile karşılaşacağız.

İleri teknoloji kullanan şirketler önümüzdeki yıllarca çok daha fazla değerlenecek. Bu şirketlerin hangi şirketler olduğunu takip edebilmek için bazı sektörleri takip etmeliyiz. İşte o sektörler…

Finansal Teknoloji

Artık klasik bankacılık anlayışı sona eriyor! Şubelere gitmemize gerek dahi yok, her şeyi mobil ya da internet bankacılığı üzerinden halledebiliyoruz. Hatta tek bir SMS ile kredi bile çekebiliyoruz! 2019 senesinde bankacılık ve finans alanında daha büyük gelişmeler olması bekleniyor. Yakında bankacılığın tamamen dönüşeceği, şubelerin dahi kapanacağı yönünde tahminler var.

Lityum

 

1817 senesinde keşfedilen lityum elementi, günümüzde büyük bir enerji kaynağı. Bildiği üzere en yaygın kullanım alanı pil yapımı. Lityum sayesinde birçok teknolojik cihaza enerji sağlanmış oluyor. Hatta araba aküsünde dahi lityum var. Her şeyin giderek küçülüp çantamıza, hatta cebimize girmesinden dolayı ilerleyen senelerde lityum çok daha değerli bir maden haline gelecek.

Bulut Bilişim

Her şeyin dijitalleştiği bu çağda, şüphesiz bunca dijital veriyi saklama sorunu ortaya çıkıyor. Bulut depolama, hepimizin aşina olduğu bir kavram. Hatta telefonlarımızı yedeklemek için dahi bulut depolama alanları kiralıyoruz. İlerleyen senelerde bulup depolama alanlarına olan ihtiyacımız çok daha fazla artacak!

Big Data

Big data, yani büyük veri dijitalleşme yolunda karşılaşılan en büyük sorunlardan biri. Ancak yine de teknoloji yatırımcıları için iyi bir fırsat. Ayrıca bugünkü olumsuzluklarına rağmen ilerleyen seneler içinde potansiyelinin artacağı konusunda tüm uzmanlar aynı fikre sahip.

Biyobenzerler

Şu an kullandığımız ilaçlar doğal ya da sentetik kimyasal bileşikler içeriyor. Biyobenzerler olarak anılan biyolojik ilaçlar ise laboratuvar ortamında yetiştirilmiş olan canlı hücre hatları kullanılarak yapılıyor. Biyobenzerler piyasada oldukça ilgi çekiyor. Hatta piyasada lider firmalardan olan Pfizer ve Amgen biyobenzerler üretebiliyor oldukları için rakiplerine nazaran çok daha büyük rekaber avantajına sahipler.

24 Aralık 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link