İŞİN ÖZETİ

Minimum Yatırım Bedeli: 30.000 – 40.000 TL

Aylık Ciro Payı: Belirtilmemiş

Reklam Katılım Ücreti: Belirtilmemiş

Şube Sayısı: 300

Eğitim: VAR

Hedeflenen Bölge: Tüm Türkiye

FRANCHISE GALERİ
Çiğköftem

1993 yılında kurulan ve bugün sektörün lider kuruluşlarından olan Çiğköftem markası, Türkiye’nin yurtdışında en çok şubesi olan yöresel fast-food zinciridir.

Çiğköftem, 8 ülkede 300 şube ağı ile her geçen gün büyüyerek günlük doğal çiğköfteyi; dünyanın her noktasına ulaştırmaya devam etmektedir.

Günlük, Doğal, Taze ve Katkısız  üretimiyle tüm dünyada aynı standartları yakalamıştır. Tüketiciye duyarlı, hijyen ve sağlık ilkelerinde hassas bu anlayışı ile dünyada çapında önemli bir markadır. “En Tatlı Acı” mottosu ile dünya mutfağının farklı lezzetleri arasına girmiştir.

Çiğköftem 300 şubesi ile “Türkiye, Almanya, Fransa, İngiltere, Avusturya, Belçika, İsviçre ve Hollanda’da hizmet vermektedir.

Franchising

Doğru Lokasyon

Her ticari işletmede önemli olduğu gibi çiğköfte franchise işletmesi açarken de doğru lokasyon önemli bir maddedir. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu caddeler, yoğun alışveriş merkezleri en gözde noktalardır. Bunların yanı sıra yerleşim noktalarına yakın, çevresinde okul, hastane vb. noktaların bulunduğu, insanların eve dönerken uğrayıp alış-veriş yapabileceği güzergâhlar da önemli lokasyonlardır.

Doğru Yatırımcı

Yaptığınız işi sevmek hayatta mutlu ve başarılı olmanın en temel kurallarındandır. Bu nedenle çiğköfte şubesi işletmenin size ne kadar uygun olacağına iyi karar vermelisiniz. İşin pratik oluşu, müşterilerle diyaloğun sağladığı sosyal tatmin duygusu, kazanmanın vermiş olduğu mutluluklar olacağı gibi, fıtratınıza zor gelebilecek durumlar da unutulmamalıdır.

Doğru Marka

İnsan yola çıktığı arkadaşını iyi seçmeli derler. Hayal ettiğiniz ekonomik özgürlüğe ve kazançlı bir iş hayatına sahip olmak için çıktığınız yolda da çalışacağınız firmayı iyi seçmelisiniz. Size acemisi olduğunuz yolda kılavuzluk edecek, bir patron gibi değil iş ortağı gibi yaklaşacak, kazan kazan yaklaşımı ile herkesin kazanmasından yana olan bir marka ile çalışırsanız karşınıza çıkabilecek zorluklar daha da kolay aşılacaktır.

Eğitim

Markanın yatırımcının her konuda yanında olması ve onu bilgilendirmesi başarının yoludur.

Projelendirme, Dekorasyon, Sevkiyat

Proje sonrası uygulamayla işletmeciye anahtar teslim bir işyeri sunulması önemli. Planlı ve hijyenik ürün sevkiyatı ise olmazsa olmazdır.

Bayilerde Aranılan Şartlar

Yüksek kazanç hedefleyen, çalışkan ve girişken işletme sahipleri aranıyor.

Marka konseptine uygun iç ve dış dekorasyon yapılmalıdır. Dileyen işletmeciler anahtar teslim bayilik avantajından yararlanabilirler.

Bayilerin daha çok kar elde edebilmesi amacıyla cadde üzerinde, yaya trafiği yoğun bölgelerde dükkan seçilmesi oldukça önemlidir.