İŞİN ÖZETİ

Minimum Yatırım Bedeli: 10.000 $ + KDV

Aylık Ciro Payı: Alınmıyor.

Reklam Katılım Ücreti: Belirtilmemiş

Şube Sayısı: 5

Eğitim: Var

Hedeflenen Bölge: Tüm Türkiye

FRANCHISE GALERİ
1 PİLİÇ

 1 PİLİÇ markası; perakendecilik, kurumsal işletme yöneticiliği, eğitim ve danışmanlık sektörlerindeki birikimini yatırımcısı ile birlikte ülke ekonomisine katma değer oluşturmak ve bir dünya markası oluşturma vizyonu ile yola çıktı.

Yeni nesil bir girişim olarak adlandırılan 1 piliç projesi; tüm tedarikçi ağlarını profesyonellerden seçerek, işletme reçetelerini profesyonellerle hazırlayarak kısa ve orta vadede yatırımını hızla geri kazandıran yatırımcı/girişimci dostu kurumsal bir model olarak tasarlandı.

Marka özel bir ekip tarafından hazırlanan iç sos ve dış marinasyon reçetelerini lezziz piliçlerle birleştirerek ilk etap olarak İstanbul, Bursa ve Ankara’da eş zamanlı olarak açılan 5 şube ile tüketicilere sundu. Markanın hedefi ilk yıl için yurtiçinde 50, yurtdışında 2 şube daha açmak.

Restoranların işletmeciliği için verilen lisans (franchise) süresi 5 yıl olup çağa ve değişen dünyaya ayak uydurma adına yıllık sözleşme güncellemesi yapılıyor. Verilen lisans sayesinde franchise alan yatırımcı sahip olduğu restoran ve ilgili marka altında ticari faaliyet göstermeye hak kazanıyor.

1 Piliç Franchise

1piliç olarak, hayallerinin peşinden koşan, girişimci bir ruha ve başarma azmine sahip, yatırımın gerektirdiği finansal kaynakları temin edebilen aynı zamanda değişen teknolojiye ayak uydurup sürekli öğrenmeye açık işletmeci franchisee adaylara öncelik veriliyor.

Eğitim

Seçimi belirlenmiş ve ön protokolü imzalanmış işletmeci adayı, 1 Piliç tarafından verilecek olan açılış öncesi eğitim programına katılarak işletmeci olabilme hakkını kazanır. Lisans alanın kendisi işletmeci olabildiği gibi restoranın yönetimini tayin edeceği bir işletmeci ile de yürütebilir. Teknik ve temel işletmecilik becerileri açılış öncesi gerçekleştirilecek eğitimlerle, yılda 3-6 defa yöneticilik, pazarlama, temel finans, sosyal medya vs. eğitimleri de devam eden dönemlerde veriliyor.

Destek Hizmetleri

İşletmecilere, restoranın açılış hazırlıkları süresince ve açılışın ilk gününden itibaren pazarlama, reklam, satın alma, lojistik, eğitim, insan kaynakları, operasyon, kalite kontrol gibi yoğun destek ve eğitim hizmetleri veriliyor.

1Piliç Franchise Bedeli Almıyor

Yatırım bedeli, yaklaşık 10.000 USD+KDV civarındadır. Restoranların işletmeciliği için verilen lisans (franchise) süresi 5+5 yıl olup teknolojik çağa ve değişen dünyaya ayak uydurma adına ilk yıldan itibaren yıllık sözleşme güncellemesi yapılıyor. Ciro üzerinden royalty alınmıyor. En önemlisi de herhangi bir franchise bedeli alınmaması.

Lokasyon

Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, alışveriş merkezleri, sinema, okul, dershane yakınları, fast food işletmeciliğine uygun ana arterler restoran açılacak mekânda aranan özellikler. Restoran açılacak lokasyon 1 Piliç franchise müdürleri tarafından analiz edilerek onaylanır.

Fiziksel Özellikler

İş yeri giriş katı ve ayak girişi olmalıdır. Giriş katı minimum 30 m2, maksimum 70m2 kapalı alan olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 3.5 m, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır. Restoranlar için depolar dâhil max 100 m2 alan yeterli olacaktır.