Girişimciler Nasıl Yatırımcı Bulabilir? | devrediyorum.com

Girişimciler Nasıl Yatırımcı Bulabilir?

Girişimciler Nasıl Yatırımcı Bulabilir?

 

Girişim fikrini hemen hemen herkes üretebilir, asıl sorun parayı bulmakta! Devletin girişimler için birçok teşviki bulunmakta… Özel sektörden de kendinize yatırımcı bulma şansınız var. Eğer bir iş kurma fikriniz varsa, tüm dünya sizi destekler!

Gelin, girişiminiz için nasıl finansal destek bulabilirsiniz bir bakalım.

KOSGEB

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi, birçok işletmeye kredi desteği sağlıyor. İstedikleri tek şart işe yarar ve faydalı bir girişiminizin olması. Alacağınız 60 saatlik eğitimin ardından sunacağınız proje onay alırsa, 50.000 liraya hibe alıyorsunuz. Evet evet, hibe! Geri ödemesiz. Bunun yanı sıra küçük ve orta ölçekli işletmeler için destek kredileri de sağlıyorlar.

KOBİ A.Ş.

Eğer işletmeniz varsa ve büyümek için kredi arıyorsanız, KOBİ A.Ş. aracılığı ile kurumsal yatırımcılara ulaşma fırsatı yakalayabilirsiniz. Kurumsal yatırımcılar ortalama 5 sene içerisinde verdikleri kredinin kendilerine döneceklerine inanıyorlarsa %50 ihtimalle girişimleri destekliyorlar. Bu şansı kaçırmayın deriz!

KREDİ GARANTİ FONU

Farkındalık yaratan, orijinal girişimler Kredi Garanti Fonu vasıtasıyla finansman sorununu aşarak kendilerine yatırımcı bulabiliyor. Yapmanız gereken Kredi Garanti Fonu teminatına başvurmak…

İŞKUR

Herhangi bir meslek dalında uzmanlığınız yoksa, İŞKUR ile mesleki uzmanlık edinmek için kurs alabilirsiniz. İŞKUR, girişimcilere verdiği mesleki eğitim kursu ile onlara iş fikrini hayata geçirirken nasıl zorluklarla karşılaşabileceğini öğretiyor. Eğitimin sonunda verilen sertifika, uzmanlığı olmayan girişimlerin finansman desteği bulabilmeleri için açılan bir kapı oluyor.

GİRİŞİM FABRİKASI

Sektör ya da ölçek fark etmeksizin tüm yeni iş fikirlerini ve girişimlerini destekleyen Girişim Fabrikası, girişimin sadece finansman değil her aşaması için çok faydalı olabilecek bir kuruluş.

ENDEAVOR MELEK YATIRIMCI AĞI

Dünya’nın en büyük finansman destek kuruluşlarından biri olan Endeavor, değerlendirmeden geçirip onay verdiği girişimleri ticaret hayatına büyük bir destek ile dahil ediyor. Girişiminizin onay görebilmesi için gerçekten orijinal ve dahice bir iş fikrinizin olması gerekiyor.

LABX

Girişim fikri olanlar ile melek yatırımcıları bir araya getiren platform LabX, girişimcilerin şirketleşmesine destek sağlıyor.

Yukarıda saydığımız kurum veya kuruluşlardan aracılığı ile ihtiyacınız olan finansmanı bulup siz de girişim fikrinizi hayata geçirebilirsiniz.

6 Aralık 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link