Yoksa Girişimci Ruhlu Musunuz? Kendinizi Keşfedin! | devrediyorum.com

Yoksa Girişimci Ruhlu Musunuz? Kendinizi Keşfedin!

Yoksa Girişimci Ruhlu Musunuz? Kendinizi Keşfedin!

 

Girişimci ruhlu insanlar, yaratıcı ve farklı insanlardır. Bir ortamdaki eksiği herkesten önce gören, problemlere çözüm üretmek için yoğunlaşan insanlardır. Birçok kişi potansiyel bir girişimci olduğu halde bunun farkında değil. İçinizdeki yetenekleri keşfetmek için biraz daha dikkatli olmak gerekiyor. Belki de ruhunuzda gizli bir girişimci vardır. Girişimcilerin tipik özelliklerini sizler için sıraladık. Kendinizi keşfetmeye hazır mısınız? Hadi başlayalım!

Yalnız çalışırlar: Girişimci ruhlu insanlar çoğunlukla yalnız çalışmaktan hoşlanırlar. Özellikle gece mesailerini severler. Birinden yardım almadan işin temelini kendi başlarına atarlar.

 

Öngörülerde bulunurlar: Büyük resmi görmek kalıbını girişimciler için kullanmak mümkündür. Daha işin başında ulaşılacak noktayı kafada şekillendirmek ve görmek girişimci yeteneklerinden biridir.

Planlı ilerlerler: Girişimciler her zaman büyük hedefler belirler ve bu hedeflere ulaşmak için hedeflerini bölerek sistemli ilerlerler. Planlar yapmak ve riskleri gözeterek ilerlemek başarı getirir.

Üretme arzusuna sahiplerdir: Girişimciler için boş durmak zordur. İçgüdüsel olarak bir şeyler üretmek, sorunlara çözüm bulmakla meşgul olmayı severler.

Kendilerini geliştirirler: Podcast, eğitim videoları, kitaplar girişimcilerin günlük rutininde yer kaplar. Kendilerini geliştirme konusunda doğal bir isteğe sahiptirler.

İlham alırlar: Her girişimci için ilham kaynağı başarılı isimler vardır. Bu isimleri taklit etmektense başarı yolunda karşılaştıkları zorlayıcı engellerden ders çıkarırlar. Aslında bu anlamda girişimcilerin kendi hataları dahi yeni adımlar için tecrübe kazandırır.

Yorulmadan çalışırlar: Girişimcilerin geç saatlere kadar yoğun bir çalışma temposu vardır. Ancak asla yorulmayan ve keyif alan tavırları da vardır.

Risk almayı severler: İş hayatında risk almak gereklidir ama herkes kolayca riskleri göz önünde bulundurarak ilerleyemez. Girişimci ruha sahip kişiler, daha cesur olurlar, risk almaktan çekinmezler ve riskler için her zaman bir B planları vardır.

Başarısızlıktan yılmazlar: Başarısızlık girişimciler için korkutucu olmaktan ziyade bir deneyimdir. Başarısızlıklar daha büyük başarıya götüren yapı taşlarıdır.

Sorunları fark ederler: sorunları görmezden gelmek veya hasıraltı etmek yerine çözüm üreten kişiler kesinlikle girişimcilik potansiyeline sahiptir.

Çalışma mekânı aramazlar: girişimciliğin çoğu zihinde başladığından, kişiler özel bir mekân aramazlar. Bir uçakta bile proje yürütebilir, fikirlerini kâğıt üstünde plana dökebilirler.

 

29 Ocak 2019 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link