Franchising Sisteminin Sunduğu Avantajlar | devrediyorum.com

Franchising Sisteminin Sunduğu Avantajlar

Franchising Sisteminin Sunduğu Avantajlar

Kendi kendine iş dünyasına girme hayali, evde çalışarak Avm de bir mağaza açarak, franchise almaya kadar çeşitli şekillerde gerçekleştirilebilir. Franchise fırsatları, tomurcuklanan girişimci için birtakım avantajlara sahiptir.

1) Önceden mevcut müşteri tabanı!

Bu, yeni işletme sahibine büyük bir fayda sağlıyor. Ortalama bir start-up şirketinin, işi sürdürecek kadar büyük bir müşteri tabanı oluşturmak için üç yıldan beş yıla kadar alacağı söyleniyor. Bir franchise fırsatı söz konusu olduğunda, o müşteri tabanı zatenfranchisefiirması tarafından inşa edilmiş ve işletme sahibinin bu fırsata sahip olması beklenmektedir.

2) Toptan satın alma

Giysiler, otomotiv parçaları, yiyecekler veya perakendecinin diğer bir yönü olsun, perakende ile ilgilenirken, satılık stok tutmak önemlidir. Bağımsız bir mağaza sahibinin toptan satış masrafları franchise sahibi işletme sahibininkinden daha yüksek olacaktır, çünkü franchise firmasıfranchise sahiplerine hacim nedeniyle daha düşük toptan satış maliyetleri sunabilir. Franchise ağları, bağımsız bir işletme sahibinin aksine çok daha fazla düşük fiyat alabilir.Bu da işletme sahibinin maliyetinin düşmesi demektir.

3) Marka adı ve reklamcılık

Franchise firmasının mevcut müşteri tabanının olmasının nedeni, bir franchise ağının genellikle insanların bildiği ve sadık olduğu belirli bir süre önce kurulmuş, güvenilir bir markaya sahip olması gerçeğidir. Bir iş kurmanın önemli bir parçası, şirket imajının markasını geliştirmek ve tanıtmaktır. Bunun doğru yapılması için zaman, para ve çaba harcamak gerekir.Franchise şirketi bu faaliyetleri doğal olarak yapmak durumundadır ve bu işletme sahibinin reklam masrafı olmaması demektir. Franchise sahibi işletme sahibi franchise ağı için bir reklam fonu hazırlayacaktır.

4) Anahtar teslim çalıştırma

İş dünyasına giren herkes, bir işi baştan planlamak için örgütsel becerilere sahip değildir. Bir franchise iş fırsatı genellikle bu işi potansiyel sahibi için yapmış ve ağdaki herkes için para kazandıran kanıtlanmış bir “formül anahtarı” elinde tutuyor. Anahtar teslimi işletme, tipik olarak ticari süreçleri, satın alma sözleşmelerini, çalışanların satış, çalışma saatleri gibi konularda yardımcı olur. Başlatma, tamamlama ve takip etme konularında müşterilerle nasıl etkileşimde bulunacağı ile ilgili franchise firması yardım eder.

5) Destek

Bağımsız işletme sahibi, daha önce hiç karşılaşmadığı belirli durumlar ortaya çıktığında kendisini yalnız ve ne yapacağını bilmeyenbir durumda bulabilir. Bir franchise ağının üyesi isemerkez ile koordine bir şekilde çalışır ve yardıma ihtiyaç hissettiğinde merkezden destek bulur. İşletme sahibi franchise ağında yalnız değildir.

Bir franchise işletme sahibi tarafından öğrenilenler, yolda ilerlerken karşısına çıkan diğer problemleri çözmek için paha biçilemez bilgiler olabilir.

31 Mayıs 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link