Ekonomik Krizlere Rağmen İş Yapan Fikirler | devrediyorum.com

Ekonomik Krizlere Rağmen İş Yapan Fikirler

Ekonomik Krizlere Rağmen İş Yapan Fikirler

 

Öyle bir iş fikri bulmalıyım ki ekonomik krizde başım ağrımasın, zarara uğramayayım diye düşünenleri bu yazıya bekliyoruz! İşte size dirençli iş fikirleri;

Kuaför ve berberlik: Düşünün ki ekonomik anlamda zor günler yaşıyorsunuz. Böyle bir durumda bile ihmal etmeyeceğiniz kişisel bakım ritüelleriniz nelerdir? Elbette kuaför ve berber hizmetleridir. Belki gidip takı-toka alışverişi yapmaz ya da ekstra bir ürün almazsınız ama saçınız, sakalınız, kaşınız, bıyığınız uzadığında mutlaka kuaföre ve berbere gidersiniz. Sadece bu bakış açısı bile iş fikrinin kalıcılığını, temel ihtiyacını gösteriyor. Sizce de öyle değil mi?

Kozmetik ürün mağazası: Platin, Gratis, Rossman, Watson’s ve daha nice kozmetik mağazaların her ekonomide güçlü bir şekilde ayakta kaldığını dahası sürekli yoğun bir müşteri kalabalığına sahip olduğunu fark ettiniz mi? Ekonomik koşullar zorlaşıyor ancak temel ihtiyaçlar hep aynı kalıyor hatta artış gösteriyor. Bayilik alarak bir yer açmayı düşünenler için bu tip büyük, bilinen, güvenilirlik kazanmış markalara başvurmayı düşünebilirsiniz. Kozmetik ürünleri satın almaya teşvik etmek de kolay olduğundan başarı yakalama oranı oldukça yüksek.

Organik Pazar: Son yılların en popüler satış alanlarından biri hiç şüphesiz organik pazarlar! Yazılı ve görsel medyada sıklıkla yer alan uzman hekimler, doğal beslenmeye dikkat çekiyor. Genetiği değiştirilmiş meyve ve sebzelerin çoğalması, insanların organik pazarlara yönelmesini sağladı. Aslında bu pazarlar da aynı taleple ortaya çıktı ve kısa sürede popüler satın alma alışkanlıkları arasında yer buldu. Şimdilerde küçük ve büyük ölçekli tarım yapan herkes organik pazarlarda satış yapabilmek için adım atıyor.

Pastane ve Tatlıcılar: Ekonomi her ne kadar temel gıdalardaki fiyatların artmasına sebep olsa da beslenmeden kolayca ödün verilmiyor. Pastaneler ve tatlıcılar her daim iş yapma potansiyeline sahiptir. Elbette burada dikkat edilmesi gereken mekânın lokasyonudur. Zira ücra köşedeki bir pastane iş yapmayabilir. Okul güzergâhı, ana caddeler, köşe başları gibi daha ideal noktalarda iş yapmak her zaman daha kolaydır.

Oto tamirciliği & Yıkama:  Akıp giden trafiğe baktığınız zaman ülkemizdeki müthiş araç yoğunluğunu elbette görebilirsiniz. Otomobil, ulaşımın temel yapı taşıdır. Ancak nihayetinde insan yapımı teknik ürünlerdir. Kaza haricinde çeşitli sebeplerle bozulabiliyor, bakıma ihtiyaç duyabiliyor. Temizliğini ise söylemeye gerek yok, her hafta tıpkı bizler gibi araçların da suya – sabuna ihtiyacı var. Bir araç ortalama 25 – 30 liraya yıkanıyor. İç kuaför, detaylı yıkama, boya koruma, pasta-cila, seramik kaplama gibi ek hizmetler yine yıkamacıların verdiği hizmetler ve hemen hepsi de birim fiyat olarak memnun edici düzeylerde. Belli bir sermaye ile oto tamirciliği ile yıkamacılığını düşünebilirsiniz.

Kahve&Kitap Kafe: Alışveriş merkezleri, sokak araları, caddeler kısacası hemen her yerde bir kahve zinciri görmek mümkün. İnsanlar soluklanmak, keyif muhabbetleri yapmak, bilgisayar başında çalışmak, kitap okumak, bir şeyleri kutlamak, bazen birilerini beklemek için bile olsa kahve evlerini, kafelerini tercih ediyor. Kahve temel içecek kaynağımız olmadığı halde son yıllarda farklı kahve türleri yükselişe geçti, kafeler popülariteye kavuştu. Kahve & kitap hizmetini bir arada sunan yerler ise kuytu köşelerde bile olsa kendi kemik kitlesini oluşturuyor ve ekonomiye rağmen direnç gösteriyor.

16 Kasım 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link