Dondurmacı Açmanın Avantajları | devrediyorum.com

Dondurmacı Açmanın Avantajları

Dondurmacı Açmanın Avantajları

Dondurmacı Açmanın Avantajları

Yaz mevsiminin en güzel ve hafif lezzetlerinden biri şüphesiz dondurmalardır. Her dondurma ayrı bir lezzet olarak küçükten büyüğe herkesi mutlu eder. Kavurucu sıcaklarda serinleten etkisi ile tercih edilen dondurma aslında çok da faydalıdır. İçerdiği besin değeri nedeniyle yaz boyunca rahatlıkla tüketilebiliyor. Dondurma o kadar popüler ve leziz ki ciddi bir kitleye hitap ediyor. Yaz aylarında dikkat edilirse eğer çok fazla dondurmacı sokakları dolduruyor. Seyyar dondurmacıların çokluğu haricinde dondurma kafeler de hızlı bir şekilde yayıldı. Müşteri potansiyelini gören işletmeciler, sezonluk veya tüm mevsimleri kapsamak üzere dondurma kafeleri açıyor. Dondurmacı açmak genel anlamda avantajlıdır. Çünkü dondurmacıya gelen müşteriler haricinde toptan satışlar da yapıldığından yüzde yüz kârlı satış yapılabiliyor. İşte dondurmacı açmak isteyenlerin elde edeceği avantajlar;

Dört mevsim dondurma satışı

Dondurma demek yaz mevsimi demektir. Ancak bu görüş eskide kaldı. İnsanlar artık yaz – kış ayrımı yapmadan her mevsim bu lezzetin peşine düşüyor. Büyük dondurma markaları da dondurmayı yaz tekelinden çıkarmak için kış mevsimine özel dondurma serileri hazırlıyor. Ünlü dondurmacıların ve yerel markaların kafelerinin sadece yazın çalışmadığına eminim herkes dikkat etmiştir. Üstelik bu kafeler tüm mevsimlerde akşam vakti full kapasite çalışıyor.

Mevsime özel yeni tatlar

Yaz mevsiminde birçok meyve olduğundan klasik dondurmaların haricinde yeni ve farklı lezzetler oluşturmak mümkün. Bal badem, incirli, cevizli, fındıklı gibi alışagelmişin dışında farklı dondurma tarifleri ortaya çıkıyor. Elbette mevsim değiştikçe tarifler zenginleşerek kişilerin damak zevkini çeşitlendirebiliyor. Dondurma üretiminde sadece mekana özel bir tarif bile çıkartılabiliyor.

Geniş kitlelere hitap etme

Dondurmanın sadece çocukları sevindirmediği ortada olan bir gerçektir. Yediden yetmiş yediye herkes bu hafif tatları keyifle yiyor. Serinletici etkisinin yanı sıra damakta bıraktığı o hafif lezzet dondurma müptelası olmanın ana unsurlarıdır. Dondurmacı açmak ile çok geniş hatta sınırsız bir kitleye ulaşılabiliyor.

Ek ürün satışı yapma fırsatı

Dondurmacı açıldığında elbette sadece dondurma satışı yapılacak diye bir kaide yok. çay, kahve, özel içecek tarifleri başta olmak üzere hafif sütlü tatlılar da dondurma menüsünde aktif yer alıyor.

13 Ekim 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link