Dijital İş Fikirleri | devrediyorum.com

Dijital İş Fikirleri

Dijital İş Fikirleri

Dijital İş Fikirleri

Dijital dünya hayatımızda bu kadar geniş yer kaplarken dijitale iş üretmemek büyük yanlış olur. Her genç girişimci ve ticari zekâya sahip kişi, bu konuda kafa yormuştur. Elbette düşünmekten ziyade adım atmakla başlıyor her şey. Çoğu zaman başkası sizden önce davranıp fikrinizi hayata geçirebiliyor. Dijitalde kazanç sağlayabileceğinizin kanıtları olan iş fikirlerimiz şöyledir;

Uygulama geliştirme: Akıllı telefon ve tabletlerin hayatımızdaki yeri arttıkça, eğitimden sosyal yaşama kadar her alanda imdadımıza akıllı cihazlar yetişiyor. Böyle bir çağda en akıllıca iş fikirlerinden biri şüphesiz teknoloji dünyasına yönelik oluyor. Telefona indirdiğimiz aplikasyonlar, ihtiyaçlarımızı karşılıyor. Yaratıcı fikirlerinizi veya keşfettiğiniz bir ihtiyaca yönelik geliştirebileceğiniz uygulamalar, dijitalde varlık göstermenizi sağlayabilir. Uygulama indirildikçe, reklam yayını çoğalır, uygulama satışı çoğalır. Böylece dijitalde karlı bir işe imza atmış olursunuz.

Sosyal medya danışmanlığı: Markalar, reklam ajansları, trafiği yoğun web siteleri, kısacası faaliyet gösteren tüm ticari markalar, sosyal medyada var olmak ve trendleri yakından takip edebilmek için sosyal medya danışmanları tutuyor. Sosyal medya araçlarını iyi kullanmak, trendleri yakından takip etmek, fotoğraf ve video düzenleyicileri kullanabilmek sosyal medya danışmanlığı için aranılan genel özelliklerdir. Freelance şekilde yapılabilen bu iş, aslında uzun vadede reklam dünyasının kapılarını aralamaya yardımcı oluyor.

Alışveriş sitesi açma: İnternetten alışveriş yapmak daha çok tercih edilen bir davranış şeklidir. Bu nedenle günden güne sosyal medya ve alışveriş hesapları çoğalıyor. Sizler de sadece bir web sitesi veya sosyal medyada bir hesap açarak alışveriş tutkunlarına hizmet verebilir, gelir elde edebilirsini. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken şey, stoksuz satışı tercih etmek olacaktır. Bu yöntemde sadece hesap veya site açıp ürünleri tanıtıyor, kendi kâr payınızla satışa zemin hazırlıyorsunuz. Sipariş gelirse tedarikçi firmaya kargo bilgilerini iletmek yeterli oluyor. Ürünlere eklediğiniz kâr payı size, anapara ise tedarikçiye gidiyor. Siz ürünü görmüyor, dokunmuyor sadece tedarikçi firmaya iş akışı sağlayarak çift taraflı kazanca imza atış oluyorsunuz.

Blog yazma: Blogger’lık artık tüm dünyada meslek kabul edilecek seviyeye ulaşmış durumda. Kişilerin, yaşam deneyimlerini, ürün yorumlarını, dizi – film – kitap paylaşımlarını, kişisel yaşam günlüklerini paylaştıkları bloglar, aynı zamanda markaların reklam yayınlayarak hedef kitleye ulaşmaya çalıştıkları bir mecradır. Yazı yazmayı seviyor, bu konuda yeteneğiniz olduğuna inanıyorsanız eğer, bir blog açarak yavaş fakat sağlam adımlarla dijitalde boy göstermeye başlayabilirsiniz. Düzenli yazı paylaşımı yapmak bu işin püf noktası!

24 Ekim 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link