Devralınan İşi Büyütmek | devrediyorum.com

Devralınan İşi Büyütmek

Devralınan İşi Büyütmek

Devralınan İşi Büyütmek

İşletme devralmak girişimciliğin ve ticari yaşamın en sık karşılaşılan davranışlarından biri. Doğrusu “İşletme Devralmanın Avantajları” olduğundan birçok kişi direkt bu şekilde iş yaşamına adım atmayı tercih ediyor. Peki, devralınan iş, yeterli seviyede değilse eğer nasıl büyütülür? Neler yapılabilir? İşte önerilerimiz;

Eksiklikleri belirlemek

Devralınan işletmenin mutlak suretle eksiği gediği vardır. Hiç yoktan yeni bir soluk getirmek, el değiştirdiğini göstermek için bile olsa çeşitli değişikliklere uğrar. İşletme veya bir işi devraldıktan sonra kendi fikirlerinizi uygulayıp envanter çıkarır gibi tüm eksiklikleri belirleyip tamamlamanız mutlaka fark yaratacaktır.

Yeni bir plan oluşturmak

Eğer potansiyelini yitirmiş, ticari anlamda pek de iyi durumda bir işletme devraldıysanız, yapacağınız şey yeni bir plan oluşturup hedefler belirlemek olacaktır. Hedef belirledikten sonra bu hedefe ulaşmak için bir plana ihtiyaç duyacaksınız. Bu aşamada hedeflerinizi üçe bölmenizi; kısa, orta ve uzun vadeli planlar yapmanızı öneririz. Daha işin başında büyük hedefler koymanız sizi ve işletmeyi yorar, motivasyonunuzu düşürür. Başarılı olmak için planlarınızı detaylı yapmalı, her türlü riski düşünmelisiniz.

Riskler alıp yenilikçi adımlar atmak

İş dünyası risklerle doludur. Küçücük bir işletme için bile bir dolu risk bulunuyor. İşletme devraldığınızda başlı başına bir riski almış olursunuz. Çünkü büyük umutlar beslediğiniz işletme, istediğiniz sonuçları vermeyebilir. Başarılı işletmeciler, iş devralındığında yenilikçi olmak gerektiğini belirtip risk almayı öneriyor. Elbette körü körüne risk almak yerine işler ters gittiği takdirde toparlayabileceğiniz bir B planı oluşturarak risk almanız ideal olacaktır.

Sabırlı olup büyük adımlardan kaçınmak

İşletme devraldıktan hemen birkaç ay sonra büyük paralar kazanmayı, piyasada bir numara olmayı beklemeniz hayal kırıklığı yaşatır. Hedefler koymak, planlar hazırlamak, riskler almak önemli fakat nihai adımlardan biri olan sabır işin özüdür. Sabırsız davranıp yanlış veya büyük adımlar atmak zararla sonuçlanabilir. Usulca bekleyip bebek adımlarıyla işe koyulmak bazen çok büyük başarılar getirebiliyor.

Mükemmeliyetçilikten uzak durmak

Her şey kusursuz olamaz. Bazen işlerdeki küçük pürüzler yeni iş olanakları, fikirler doğurabilir. Mükemmel olma kafasıyla hareket etmek çoğu zaman geç kalmaya neden oluyor. İşletmeniz, işiniz zamanla istediğiniz seviyeye gelir, ilk anda bunu beklemeniz hüsran

19 Ekim 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link