Daha Başarılı Bir Girişimci Olabilmek için 5 Tavsiye | devrediyorum.com

Daha Başarılı Bir Girişimci Olabilmek için 5 Tavsiye

Daha Başarılı Bir Girişimci Olabilmek için 5 Tavsiye

Daha Başarılı Bir Girişimci Olabilmek için 5 Tavsiye

Alanında başarıları ile adından sık sık söz ettiren, yeni ve önü açık projeler keşfedip bunları uygulamaya geçiren bir girişimci olmak tamamen sizin elinizde. İyi bir girişimci hiç şüphesiz ki; yeniliklere açık olmalı, dürüst olmalı ve ileri görüşlü olmalıdır. Bu yazımızda, daha başarılı bir girişimci olmanız için tavsiyelere yer vereceğiz.

  1. Diğer girişimcilerin göremediği küçük fırsatlar üzerine yoğunlaşın.

Başarılı bir girişimci olmak istiyorsanız, her zaman diğer insanların göremediği bir açıdan bakıp fırsatları yakalamalısınız. Fırsatlar üzerine bu yoğunlaşma, dikkatinizin başka şeyler ile dağılmamasını ve çabanızı boşa harcamamanızı sağlar. Bu küçük fırsatları görerek, çabanız ile kendi lehinize büyük bir fırsata çevirebilirsiniz.

  1. Doğru riskler almaktan asla çekinmeyin.

İnsanlar her ne kadar risk almaktan çekinse de doğru riskleri alabilen kişi başarılı bir girişimci olabilir. Girişimciliğin yapıtaşı risk alabilme yeteneğidir. Bu noktada en önemli şey riskin ne zaman alınıp alınmayacağını bilmektir. Fayda sağlama ihtimali yüksek riskler almak her zaman daha isabetli bir karar olacaktır.

  1. Kendinize güvenin ki ekibiniz de size güvensin.

Eğer kendinize güven duymayan biri iseniz çevrenizdeki kimse de size güven duymaz. Kendi sezgilerinize güvenmek ve doğru olduğunu düşündüğünüz kararları emin bir şekilde vermek her zaman size olumlu şeyler kazandıracaktır. Kendinize güvenmek, sizi özgüveni yüksek bir insan yapar. Ve unutulmamalıdır ki, özgüveni yüksek insanların liderlik yapabilmesi ve insanları peşinden sürüklemesi çok daha olasıdır.

  1. Dürüst olmak, uzun vadede size mutlaka kazandıracaktır.

Eğer yaptığınız işlerde her zaman dürüstlüğü ilke edinirseniz, mutlaka uzun süreçte kazanırsınız. Vicdanının sesini dinlemeyip dürüst olmayan insanlar, kısa vadede kazandıklarını zannetseler de her zaman işin sonunda kaybederler.

  1. Başarılı bir girişimci olabilmek için her zaman çok çalışmanız gerekir.

Başarının kendi ayakları ile bize gelmeyeceğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bir gecede kazanıldığı sanılan başarıların arkasında mutlaka uzun bir çalışma süreci olduğunu da çok iyi bilmekteyiz. Başarılı girişimci olmak isteyen insanlar her zaman kapasitelerinin %100’ünü kullanmaya gayret ederler. Çünkü bilirler ki, yoğun şekilde çalışmadan, alın teri dökmeden hiçbir başarıya ulaşılamaz.

25 Ekim 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link