DÜNYA’NIN İLK GAYRİMENKUL DANIŞMANLIK MARKASI | devrediyorum.com

DÜNYA’NIN İLK GAYRİMENKUL DANIŞMANLIK MARKASI

DÜNYA’NIN İLK GAYRİMENKUL DANIŞMANLIK MARKASI

 

COLDWELL BANKER’IN EN BÜYÜK FARKI 113 YILLIK BIRIKIMI

 

 Coldwell Banker’ın kuruluşu hakkında bilgi alabilir miyiz?

1906 yılında kurulan Coldwell Banker franchise sistemiyle çalışan dünyanın ilk gayrimenkul danışmanlık markasıdır. Asırlık birikimiyle sektörde lider konumda olmaya devam ediyoruz.

Şube sayısınız ve ağırlıklı bulunduğunuz bölgeler nerelerdir?

 150 franchise ofisiyle; İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Adana, Antalya ve Kıbrıs başta olmak üzere 27 şehirde faaliyet gösteriyoruz. Birçok şehirden de gelen franchise taleplerini değerlendiriyoruz.

Konseptinizden ve farklılıklarınızdan bahsedebilir misiniz?

 Herşeyden önce Coldwell Banker’ın 100 yılı aşmış tecrübesi en büyük farkı yaratıyor. Bu sorunuzu maddeler halinde yanıtlamak isterim.

  • -Coldwell Banker Commercial / Ticari ve Kurumsal Satış Departmanının, Merkez kadroda yer alması,
  • -Büyük kurum ve kuruluşlarının, toplu mülklerinin Merkezi ekip tarafından sözleşmeli olarak pazarlama haklarının alınması ve franchise ofislerine merkezden portföy desteği sunulması.
  • -Merkezi kadro’nun gayrimenkul sektöründe deneyimli olan bir ekip tarafından yönetilmesi.
  • -Uluslararası ve ulusal Know How
  • -İş Birlikleri
  • -Mimari çizim desteği
  • -Güçlü teknolojik alt yapı
  • -Sahadan gelen eğitimciler ile güçlü eğitim desteği

Marka planlamalarınızdan bahsedelim. Belirlenmiş hedefleriniz nelerdir ?

 2020 yılı sonuna kadar Tüm Türkiye’de 300 ofise ulaşmayı planlıyoruz. Bu paralelde Coldwell Banker’ı temsil eden 3000 gayrimenkul danışmanı işinin başında olacak.

Franchise araştıran yatırımcılara tavsiyeleriniz nelerdir ?

 Franchise almak isteyen yatırımcı, seçeceği markanın kendisine sağladığı yol haritasını iyi analiz edip, işin içerisinden gelen franchise markaları ile yürümeye odaklanmalı. Markanın inovatif özelliğini, eğitimlerini kendisine sağlayacağı alt yapıyı inceleyip, ona göre karar vermeli. Ancak birlikte büyüyebileceği, kurum kültürü olan markalarla uzun soluklu ve karlı iş ortaklıkları mümkün olabilir.

Eklemek istediğiniz bir konu var mı?

 Profesyonel hayatta çalışan beyaz yakalıların ve girişimciler için Coldwell Banker iyi bir iş imkanı sağlıyor. Stok maliyeti olmayan, yatırım maliyeti oldukça uygun, personel maliyeti gerekmeyen, risk taşımayan, yüksek kazanç tarafında ucu açık bir girişim olarak öne çıkıyoruz. Coldwell Banker franchise seminerleri hedefleri ve hayalleri olan her girişmci adayına açık ve ücretsizdir. Her hafta perşembe akşamları markamızın seminer günüdür. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası ayrı olmak üzere, Ankara, İzmir ve Antalya’da düzenli olarak girişimci adaylarımızla bir araya geliyoruz. Değişen ülke koşulları doğrultusunda neler yapılabileceğini planlıyor ve iş geliştiriyoruz.

Coldwell Banker’ın Franchise politikası nedir?

Tabela değeri olan noktalarda,150 m2 ve üzerinde, merkezi lokasyonda, ana cadde üzerinde bir ofisin olması önemli. Franchise’larımızla 10 yıllık sözleşme ile uzun soluklu planlama yaparak işe başlıyoruz. Bölgeye göre değişkenlik gösteren franchise bedellerimiz var. 12.000 $ ve 32.000 $ arasında değişebiliyor. Ayrıca franchise’larımızın tam zamanlı çalışabilir durumda olması, eğitim olarak üniversite mezunu olması ve iş ve finans tecrübesi bulunması da gerekiyor.

 

 

 

 

17 Mayıs 2019 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link