Başarınızı Arttırmak İçin Yapmanız Gereken 5 Sabah Rutini | devrediyorum.com

Başarınızı Arttırmak İçin Yapmanız Gereken 5 Sabah Rutini

Başarınızı Arttırmak İçin Yapmanız Gereken 5 Sabah Rutini

Güne doğru bir şekilde başlayıp tüm gün zinde olmak ve günümüzü verimli geçirmeyi hepimiz isteriz ancak çoğumuz yorgun kalkarız ve günümüz çok verimli geçmez. Günümüzü verimli ve zinde geçirmek ise çok kolay. Aşağıda sayacağımız alışkanlıkları bir rutin haline getirip her sabah uygularsanız günden alacağınız verimin ve başarınızın artışını kısa sürede gözlemleyebilirsiniz. ‘’Başarınızı arttırmak için yapmanız gereken 5 sabah rutini’’ konusunu sizler için derledik.

O gün yapacaklarınızın planını bir gece önceden yapın.

O gün yapacaklarınız planını bir gece önceden yapmak pek sabah rutini sayılmaz ancak planınızı bir gece önceden yaparsanız sabahınızı dolu dolu geçireceksiniz. Gün planınızı bir gece önceden yapmanız ile o gün yapmanız gereken her şeyi verimli bir şekilde yapacak ve bunun anahtarı olan sabahınızı da dolu dolu geçireceksiniz. Örneğin bir gece önceden kahvaltıda ne yiyeceğinizi belirleyebilir veya gün içinde yapmanız gerekenlerin listesini yapabilirsiniz. Bu da sizin daha başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Uyanabildiğiniz kadar erken uyanın.

Erken uyanmak için erken uyumanız gereklidir. Eğer erken uyuyup erken uyanmayı bir rutin haline getirirseniz her sabaha zinde başlayabilir ve işlerinizi günün erken saatlerinde bitirebilirsiniz. Erken kalktığınızda daha düzenli bir hayatınız olacak ve bu düzen size başarıyı getiren anahtar olacaktır. Sabahları erken kalkmak sizi pozitif düşünmeye ve mutlu olmaya iter, depresyon riskini düşürür ve daha sağlıklı beslenme olanağı sağlar; bu sayede hayatınızı daha rahat kontrol edebilir ve başarınızı arttırabilirsiniz.

Egzersiz yapın.

Sabah vakti spor yapmak için en uygun vakittir. Egzersizinizi sabah yapınca, gün içindeki yoğunluktan dolayı egzersizinizi iptal etmenize gerek kalmaz. Ve en önemlisi güne spor ile başlamak gününüzün çok daha iyi geçmesini sağlayacaktır. Sabahları egzersiz yapmak uyku kalitesinin artmasinı ve hayat standartlarınızın iyileşmesini sağlar. Bu etkenler de işinize odaklanabilmenizi ve daha başarılı olmanız sonucunu doğurur. Unutulmaması gerektir ki ‘’Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.’’.

Her sabah 15 dakika okuyun.

İnsan sabahları uyandığında nasıl midesi acıkıyorsa, beyni de bilgiye aç olur. Sabahları 15 dakika okunacak kitap veya makale ile insan beyni uyanmanın verdiği sersemliği atacaktır. Bunun sonucunda da beyin gün boyu dinç ve zinde kalacaktır. Kitap okumak karakter analizi yapabilme ve empati yeteneğini arttırır. Bu size karşınızdaki kişiyi daha iyi anlayabilme ve tahlil edebilme şansıni verebilir ki bu durum başarı basamaklarını daha hızlı bir şekilde tırmanmanızı sağlar. Ayrıca kitap okumak yaratıcılığınızı arttırır ve sizi okuduğunuz alanda uzmanlaştırır. Bu uzmanlık ise başarı demektir.

En önemli işinizi ilk sıraya koyun ve tamamlamak için etkin bir plan oluşturun.

Oldukça karmaşık ve komplike bir iş en başta çözülemez görünebilir. Ancak bu işi küçük küçük parçalara bölüp, her sabah o günkü parçasını tamamlarsanız sonunda bu karmaşık işi bitirebilirsiniz.

11 Eylül 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link