40 Yaşından Sonra Başarıyı Yakalamış 7 Kişi | devrediyorum.com

40 Yaşından Sonra Başarıyı Yakalamış 7 Kişi

40 Yaşından Sonra Başarıyı Yakalamış 7 Kişi

Hiçbir Zaman Hayalleriniz İçin Geç Değil! 40 Yaşından Sonra Başarıyı Yakalamış 7 Kişi

Çoğumuz hayatımız boyunca genç yaşında milyoner olan, çok büyük bir şirkete CEO olan veya yaratıcı fikri ile büyük başarılar yakalayan insanların haberlerine şahit oluruz. Başarıyı genç yaşında yakalayan bir sürü insan olsa da 40 yaşından sonra yakalayan tanıdık isimler de mevcut. Bu yazımızda bu insanları sizler için derledik.

Henry Ford

1863 doğumlu olan Henry Ford, henüz genç iken Thomas Edison’un himayesinde çalışan bir mühendisti. Ancak 1903 yılında, 40 yaşına bastığı zaman Ford Motor adlı şirketini kurdu ve ürettiği arabalar ile büyük başarılar yakaladı.

Donald Fisher

Donald Fisher, 40 yaşında iken 1969 yılında hiç perakende satış tecrübesi bulunmamasına rağmen karısı ile birlikte San Francisco’da ilk GAP mağazasını açtı. Günümüzde GAP markası tüm dünyaya yayılmış durumdadır ve 3751 şubesi bulunmaktadır.

Taikichiro Mori

Toikichiro Mori, 51 yaşında Mori İnşaat Şirketi’ni kurmadan önce akademisyenlik yapıyordu. İnşaat şirketi kurmasının ardından akıllıca hamleleri ile 1992 senesinde 13 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin insanıydı.

Ray Kroc

Ray Kroc, 52 yaşında iken yani 1954 yılında McDonald kardeşlerden ‘’McDonald’s’’ markasını satın aldı ve bu markayı günümüzde dünyanın en büyük fast-food zinciri haline getirdi. Kroc, McDonald’s markasını satın almadan önce emlakçılık ve milkshake makinesi satmakla uğraşıyordu.

Wally Blume

Wally Blume, 57 yaşında başarıyı yakalamış bir isim. 1995 yılında, 57 yaşında iken ‘’Denali Flavors’’adlı dondurma fabrikasını kurmadan önce uzun yıllar süt işinde çalıştı. Kurduğu şirketin değeri ise 2009 senesinde 80 milyon doları bulmuştu.

Harland Sanders

Harland Sanders, 1952 yılında yani 62 yaşında iken Kentucky Fried Chicken (KFC)’nin ilk bayiliklerini vermiştir. Günümüzde KFC dünyanın en büyük 2. Fast-food zinciri olmakla beraber dünya çapında 110 ülkede faaliyetine devam etmektedir. Bu faaliyetlerinden de yıllık 23 milyar dolardan fazla gelir elde edilmektedir.

Sam Walton

20 ve 30’lu yaşlarda perakendecilik girişimleri gerçekleştirip başarısız olan Sam Walton asla yılmadı ve 44 yaşında 1962 senesinde kurduğu Wal-Mart ile başarıyı yakaladı.

 

14 Eylül 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link