35 Yaşından Küçük En Zengin İş Adamları | devrediyorum.com

35 Yaşından Küçük En Zengin İş Adamları

35 Yaşından Küçük En Zengin İş Adamları

 

Hayat ne yazık ki her zaman adaletli değil. Bazıları babalarının namı ile zengin olurken, bazıları da kendi girişimleri ile milyarder oluyor. Bu yazımızda dünyadaki en zengin 35 yaşından genç iş adamlarından bahsedeceğiz.

  • Mark Zuckerberg

Tarihin asla adını unutturamayacağı başarılı girişimci Mark Zuckerberg, 2004 yılında Facebook’u hayata geçirdi. Henüz 19 yaşındaydı ve hiçbir iş tecrübesi bulunmuyordu. Kendisine birçok teklif yapıldı ve hepsini reddetti. Şimdi ise şirketinin tahmini değeri 43,6 milyar dolar. Mark, yaşlanana dek dünyanın en zengin zenci olacağa benziyor.

 

  • H&M – Thomas Persson

Thomass Persson, aileden zengin olanlardan. H&M’in kurusucu olan büyükbabası sayesinde şimdi milyarder. Sade ve uygun fiyatlı ürünler saten H&M sayesinde Persson epey lüks bir hayat yaşıyor. Londro Met Film Okulu mezunu olduğu için film yapımcılığı ile de uğraşıyor.

  • Airbnb – Joe Gebbia

Joe Gebbia, okul arkadaşı Brian Chesky ile Airbnb’yi kurmadan evvel üç farklı girişimde bulunmuş. Epey hırslı bir girişimci olan Gebbia birçok farklı tasarım yapmış, taşınabilir kalça şeklinde koltuk minderi gibi… Bu hırsı, Airbnb’in başarısında çokça etkili olmuş gibi duruyor.

  • Airbnb – Brian Chesky

2008 senesinde, Kaliforniya’da, Brian Chesky ve arkadaşı Joe Gebbia, oturdukları apartman dairesinin kirasını ödeyemeyecek kadar fakirlermiş. Hatta evden atılmamak için evdeki yatakları kiraya verip, böyle kendi kiralarını ödemişler. Sonrasında bu iş için bir web sitesi kurmuşlar. Bu iki arkadaşın seneler önceki ufak girişimi bugün her gece 800,000 kişiyi 190 ülkedeki 2 milyon adet eve sokan, Silikon Vadisi Unicorn’lar kulübünün yıldızı haline gelmiş bulunmakta.

  • Airbnb – Nathan Blecharczyk

Airbnb ortaklarından biri olan Nathan Blecharczyk yazılımcıdır. Gebbia ve Chesky’ye yazılım konusunda destek olarak dünyanın en zengin gençlerinden biri oldu.

  • Elizabeth Holmes

Elizabeth Holmes, bir girişimcilik hayali için okuduğu çok kaliteli bir üniversiteyi yarıda bıraktı. California merkezli olan devrimsel kan teşhisi girişimi Theranos’u kurduğunda Holmes yalnızca 19 yaşındaydı.

  • Scott Duncan

Scott Duncan da babasının ekmeğini yiyenlerdendir. Babasından kalan çok başarılı bir enerji boru hattı şirketi sayesinden milyarder oldu. Scott Duncan zengin olarak doğmuş olabilir ancak babası Dan Duncan işe sıfırdan başlamıştı.

  • co – Eduardo Saverin

Brezilya doğumlu olan Eduardo Saverin, Facebook’un kurucu ortağı, ilk yatırımcısı ve ilk mali işler müdürüdür. Ancak işler büyümeye başladığında, Saverin’e %30’luk hissesini verip onu kapının önüne koydular. Şu an ise Saverin 99.co’nun yönetim kurulu başkanı. Eğer Facebook hisselerini elinde tutabilseymiş şu an 34 milyar doları olacakmış.

  • Country Garden Holdings – Yang Huiyan

Country Garden Holdings’i babasından devralan Yang Huiyan, emlak konusunda epey gelişme kat ederek babasının parasını katladı da katladı. Huiyan’ın Asya’nın en zengin kadını olduğu söyleniyor.

  • Asana – Dustin Muskovitz

Facebook’un kuruluş aşamasında yer alan ve Mark Zuckerberg’in oda arkadaşı olan Dustin Muskoviz, kendi girişimi olan Asana’yı geliştirmek için Facebook’u bıraktı. İyi bir business uygulaması olan Asana’yı şimdi milyonlarca çalışan kullanıyor.

30 Kasım 2018 / by / içinde
Yorumlar

Comments are closed here.

E-Dergi Üyelik

Yatırım fırsatlarını kaçırmamak için E-dergimize ücretsiz üye olun!
ÜYE OL!
close-link